Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti, akik egyetem mellett...

Ti, akik egyetem mellett dolgoztok, hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Úgy értve,hogy ha "normálisan" jársz suliba, akkor elég sokat vagy bent. Sok diákmunkánál, gyakorlati helynél láttam,hogy "Hétfőtől péntekig heti 30-40 óra" Ezt mégis,hogyan lehet megvalósítani? Vagy ti hogyan dolgoztok suli mellett? És itt valamivel komolyabb munkára gondolok,mint az éjszakai árufeltöltés a Tescóban vagy Metropol osztogatás hajnalban.
2014. aug. 25. 18:19
 1/2 anonim válasza:
100%

Üdv. Én dolgoztam az egyetem mellett, bár nem végig. Mérlegelni kell, hogy mikor mit tud az ember vállalni. Nem árufeltöltő voltam hanem egy multinál végeztem kötetlen munkaidőben, ügyfélszolgálatos munkát, órabérért... Tudom nem túl komoly munka, de a tesconál jobb.

TTK-s voltam, nem könnyű szakon. A kötelező órákra, laborokra, gyakokra, szórótárgyakra bejártam, a többiről elkértem a jegyzetet és abból készültem fel a vizsgára meg a ZH-kra. Sajnos nekem nem adatott meg az a helyzet, hogy otthonról tudjanak támogatni ezért maradt a munka meg az ösztöndíj. (egyébként azt is kaptam, néha kevesebbet-néha többet.. szóval önmagában a munkámmal sokra nem mentem volna, ha nincs mellé az ösztöndíjam)

Nagyjából úgy nézett ki egy napom, hogy reggel felkeltem, elmentem órára aztán munkába aztán haza vagy fordítva, reggel munka délután iskola.

Este kb. 18-20ig elfoglalt voltam minden nap + szo. vagy vas. 8 óra munka, néha éjszaka, de főleg akkor éjszakáztam ha vizsgára készültem, mert akkor nyugisabb volt a meló és lehetett sunyiban tanulni bent.

Amikor húzósabb heteim voltak a suliban akkor a munkahelyemen szóltam, hogy most nem fogok menni egy ideig. Megértették. Sokan abba a csapdába esnek bele, hogy bevállalnak egy diákmunkát, keresnek annyi pénzt amivel a szociális támogatás meg a diákkedvezmények mellett királyként élnek egy koliban aztán a második évben kiteszik őket a suliból, mert semmit nem teljesítenek. Azért erre figyelni kell. Én mindig azt tartottam szem előtt, hogy azért dolgozom, hogy elvégezhessem a szakomat és nem azért járok az egyetemre, hogy lehessen diákmunkám.

Nehéz, de kb. fél év alatt bele lehet rázódni, lehet félretenni olyan időszakokra amikor az ember nem tud melózni és még akár magánéleted is lehet mellette.

Fontos az is, hogy amikor már negyed-ötödéves voltam akkor igyekeztem úgy rendezni az órarendemet, hogy az öt munkanapból mondjuk három napon legyen kötelező órám. (vagy kettőn...) Azokon a napokon nem melóztam a többin meg ezerrel. Persze ezt első évben egy valamire való szakon nem lehet megcsinálni, mert elég kötöttek az órarendek. Remélem segítettem.

2014. aug. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi. Amiket én találok,ott mindenhová az van írva,h "rendes munkaidőben" tehát gondolom hétfő-péntek kb. 8-16-ig.

Te hol találtál kötetlen munkaidejűt annak idején mikro keresgéltél? Mert én olyat még nem találtam.

2014. aug. 26. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!