Jó szakma a hegesztő?

Figyelt kérdés
OKJ tanfolyamra mennék hegesztő képzésre. Érdekel a hegesztés, bár még sosem csináltam. Könnyű kitanulni? Aki hegesztő közületek az szereti ezt a szakmát? Jelenleg csak szakács szakmám van, de már meguntam, meg eléggé elvették tőle a kedvem. Az a nagy pörgés a konyhán stb. Hegesztő szakmában nincsenek 15-20 perces időhöz kötve igaz? Szerintetek könnyebb mint a szakács szakma? Tudom ez relatív.

2014. okt. 20. 22:57
 1/8 anonim válasza:

Még nem vagyok "hivatalos" hegesztő, mivel végzős tanuló vagyok, ezt a szakmát tanulva.

Nem könnyű kitanulni, a szakács szakma szerintem sokkal könnyebb (persze az sem egyszerű).

Készség szakma, OKJ tanfolyamon az alapokat tanítják meg, a többi pedig majd a munkahelyeden kialakul.

Már 3. éve tanulom, és még mindig nagyon sok tanulni valóm van. Biztos, remegőmentes karok kellenek hozzá. Na nem is osztom az észt, átadom másnak, aki már nagyon sok éve benne van:)

2014. okt. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
sajnos nem vagyok szakmabeli, viszont az biztos hogy ha jól megtanulod a szakmát és tapasztalatot is szerzel és jó hegesztő leszel akkor nem maradsz munkanélküli.
2014. okt. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jo,es keresett szakma,es jol fizet.Nem könnyü.
2014. okt. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 goaus ***** válasza:
89%
Ahogy én látom: szakács szakmánál sokkal de sokkal nehezebb szakma. Aki magas szinten tud külföldön halálra keresi magát, de amit sokan nem látnak, erre a szintre eljutni nem fog mindenki, azt tudom mondani amit tanárom is anno, 100-ból egy. De az az egy bárki lehet, aki kitartással, akarással és rengeteg gyakorlással megy előre. A másik a nyelvtudás, kintre jó helyre a nélkül nem lehet bejutni. Aki bírja a fizikai melót annak nincs gondja vele, én pl még tartályhegesztésnél ami elég kemény meló is lenyomtam heti 75-80 órákat. Magyarországon nem csinálnám, mert otthon a melóst kutyába nem nézik, a fizetésnek mondott alamizsnáról nem is beszélve. Beszédes adat egyébként hogy az OKJ-sok közül suli után 30-40 százalék próbál eleve elhelyezkedni, a többiek már ott feladják, eleve okj szinttel még itthon sincs esély nagyon melóra, kintre meg az 0.
2014. okt. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 güris válasza:
Hogy is kezdjem neked.Én még a régi rendszerben kezdtem a szakmát.Ezt mondhatnám szerencsének is,mert akkor a 80-as években még nagy tanműhelyekben tanultunk,és rengeteg maszek munkával,és jó mesterekkel voltunk körbezárva.Mind ezt a helyi nagyobb cégek finanszírozták s még több pénzt is adtak 2 évért.A jelenlegi oktatás még elmegy, egy-egy városban kivaló, de a szakmai gyakorlat eléggé sirarmas.Ez volt a mult, és az elszomorító jelen,tömören.A munkahelyi pörgésről anyit,hogy néha nagyon durva.Ha nem műhelyben vagy hanem terepen,nyáron azért öltözik fel a hegesztő mert az UV sugárzás pecek alatt gyulladást okoz a börfelületen,rossz minőségű pajzsal a szemnek estére annyi.Heg.sapka,heg.pajzs,kabát bőr vagy vastag melós kabát,heg.kesztyű,ha nagyon szikrázós,mint pl.a cell.hegesztés karvédő,melós nadrág és egy jó bakancs amit nem éget szét könnyen a sarokköszörü szikrája.És mid erre 32celsius,árnyékban.Estére a vecsési káposzta parfüm hozzád képest.A tél,hát, az külön fejezet, amit a képzeletedre bízok.Szakmai gyakorlat egy ,típusu hegesztésnél 0.5-2 év.Attol függ ki milye rátermett és kezdeményező.Rengeteg a szennyezőanyag,porok,fém gőzök,gázok,és a sugárzás.Az időhöz kötésről anyit,hogy némelyik varrat órákig tart,és ha kész ott a következő.Nincs megfizetve.Ez egy olyan munka amibe nap mint nap,vizsgázik az ember.Röntgen,ultrahang,nyomáspróba,szemrevételezés.És mindezt sokszor,hozzánemértő bürokraták hada végzi,rajtad élősködve.De ha kitartó leszel,és jól csinálod,megszereted minden rossz ellenére,mert az elismerés amit a jó munkájáért kap az ember,a legjobb doppingszer.És azért a fizetés sem az utolsó ,főleg ha az ember jól el tudja adni magát.Sajnos a legtöbb jó hegesztő ismerősöm külföldön kamatoztatja tudását,és ha ügyes vagy, talán meg találkozol eggyikkel másikkal.
2014. okt. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is annak szeretnék készülni, tanulni:) De, az a gond én nem nagyon akarok kimenni külföldre, 1. nagyon nehéz a nyelvérzékem, meg raccsolok nyelvet nagyon nehezn tanulok. 2. meg nincs is rá pénzem,se ismerősőm meg az is közrejátszik hogy soha nem is voltam még külföldön 22 éves létemre. Magyarországon pedig úgy hallottam hogy nincs megfizetve. Érdekes egyébként mert, a szakmunkások meg ilyenek tesnek azért hogy az embereknek legyen házuk, autójuk, és még sorolhatnám tehát ami szükséges az emberek számára még a politikusknak is, napi szinten, a szakmunkásoknak, meg a hegesztőnek is köszönhetik. Tehát érdekes hogy így sinsc megfizetve ellentétben ezekkel , a vezetői menedzser tudja a tö@ööm az ilyen szakmák persze megvannak fizetve,.. Miért nem kereshet szerintetek M.on- egy hegesztő 100 valahányezer forint helyett kezdőfizuként mondjuk 200-250 ezret? Nem értem.
2014. nov. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Első válaszoló vagyok.

Nagybátyám is itt dolgozik magyarban, nem egy hatalmas városban, és nettó 180-at keres.

141-es eljárás.

2014. nov. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 güris válasza:
A hegesztőt,sokszor a rabszolgamunka felé terelik,ha csak CO,vagy csak AVI-ból vizsgáztatják.Sok hegesztőt ismerek, aki 300 000 ft körül keresnek,pedig csak! CELL.minősítésük van (nagy rutinnal).CELL minősítéssel pesti meló,szinte tuti.A hátulütője az,ha vidéki vagy, helyben keress barátnőt,mert nem sokat leszel otthon.
2015. ápr. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!