Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon kétségbe vagyok esve,...

Nagyon kétségbe vagyok esve, minek tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
Már így is kihagytam egy évet,de hiába várok,kutakodok a szakmák/munkák után,valami mindig elijeszt az adott munkakörtől. Nem sok értelmét látom jelenleg az életemnek,valószínűleg torzult az önismeretem is,fogalmam sincs mit csináljak :( 19/L
2014. okt. 22. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Beszélgess valakivel, akiben megbízol. Egy jó barát, tanács, vagy csak irányított, megfelelő kérdések jól jönnek ilyenkor! :) N31
2014. okt. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy senki se tud nekem tanácsot adni .
2014. okt. 22. 13:43
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha úgy állsz hozzá, hogy bezárkózol és előre elhatározod hogy senki sem tud tanácsot adni, akkor nem is annyira a pályaválasztással van a legnagyobb gondod. Pszichológus segítsége szükséges..

Ha meg csak bepánikoltál éppen akkor azért még itt is megpróbálhatod..

Érettségiztél? Ha igen milyen eredménnyel? Hol élsz jelenleg? Családodban van-e valamilyen foglalkozásban hagyománya?Nyelvet beszélsz-e? Jó-e a kézügyességed? Van-e pénzed(akár segítséged) vállalkozáshoz? Van-e jogosítványod autóra motorra stb? Ezernyi kérdést fel lehet tenni..ezek a nagyon alap kérdések egy pályaválasztásnál..

2014. okt. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor megpróbálom töviről-hegyire leírni a dolgokat. Az érettségi eredményeim nem lettek a legfényesebbek, februárban amikor le kellett adnom a jelentkezést az utolsó este bőgtem hajnalig,hogy mégis hova adjam be. Azért a maradék 2-3 hónap alatt felkészülni nem volt túl jó ötlet,borítékolható volt a kudarc. Semmi támogatásom nincs,nincs hagyomány a családban az alkoholizmuson kívül,de csak ezért nem mennék szőlész-borásznak. Kézügyességem ? Ha ezt ügyességnek lehet nevezni.. na am. elég béna kezem van,de fejleszthető nyilván,nem annyira érdeklődök viszont a művészetek iránt. Szeretnék viszont annyi pénzt keresni,hogy normális életkörülmények között élhessek nem úgy,mint jelenleg. Most viszont dolgozok egy évig,a nagy részét félre tudom rakni és abból összejöhet 1 millió forint körül. A legjobban tudom minden második kérdés erről szól: pszichológia érdekel ezen belül is a kognitív idegtudományok meg a biológiát is szeretem persze. Viszont azt hallottam lenézik őket és nincs munka,ha van akkor se keresnek semmit. Nagyon szeretnék olyasmivel foglalkozni,amivel van lehetőségem kutatni is de nem halok éhen majd, és segíthetek másoknak is. Szívesen kötök kompromisszumot bizonyos szakokkal,de ilyen élelmiszermérnökit meg ilyeneket nem erőltetnék,mert nem érdekel se a bölcsész karok többsége ugye a pszichón kivül. Az orvosin sokáig gondolkoztam,de semmi támogatásom se lelkileg se pénzügyileg kicsit megviselt az élet is eléggé ideggyenge lettem :( Sajnos nagyon zűrös családi életem van. Viszont nem szeretnék ebbe beletörődni,van egy évem igaz dolgozok de tudok pihenne szeretnék rájönni végre merre van az én utam.
2014. okt. 22. 14:12
 5/8 A kérdező kommentje:

Ja és az érettségim így nézett ki:

Matek: 50 akárhány % na ezt iszonyatosan elcsesztem, ennyire hülye nem szoktam lenni

töri: 80%

irodalom:90%

emelt biosz is csak 50 valamennyi :( az írásbelim katasztrófa lett

angol: 60 valamennyi,de nyáron is már jártam angolra azóta szerintem elég sokat fejlődtem, menne a középfokú nyelvvizsga. Érdekelnek még a gazdasági szakok is,de ha oda akarnék jelentkezni akkor nagyon sürgősen el kell kezdenem matekozni,ezért is vagyok ennyire ideges most.

2014. okt. 22. 14:16
 6/8 anonim ***** válasza:

Jelentkezz újra érettségire (néhány tárgyból)

és javíts

2014. okt. 23. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A cél helyedben az lenne, hogy orvosi biotechnológia,vagy sima biotechnológia mesterképzést végezzek, esetleg epidemiológia mesterképzést.

Ezek mindegyikéhez jó alap egy biosz BSC.

Ha valami gyakorlatorientáltabb bsc-t akarsz akkor népegészségügyi ellenőr bsc vagy orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus bsc.

Igaz a népeü csak a sima biotechnológiára enged tovább a másik alapszak már az orvosi biotechnológiára és a sima biotechnológiára is enged tovább. Keresett szakemberek, tényleg a kutatás amiről a a biotechnológia szól.

Az a baj, hogy túlbonyolítod a dolgokat (kortársaid is ezt teszik). Orvosihoz tényleg kell a támogatás otthonról, azt mondtad nagyon kémia orientált szak nem jöhet szóba, pszichológiára meg nincs elég pontod..bár én helyedben hagynám a francba csak olyan izgalmasan hangzik (én már csak tudom)


Már alapszaknál azt hiszitek hogy itt minden eldőlt, ezért özönlötök a népszerű szakokra. Rendben van elszúrtad, de attól még kellett volna egy C és D és E terv a jelentkezési lapon.

2014. okt. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó :) A pontokon bármikor lehet javítani szerintem,kitartás de legfőképpen elhatározás kérdése. Ezért is kérdeztem merre induljak el,mert nem mindegy mire készülök ! :)
2014. okt. 23. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!