Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak nagyon kétségbe...

Mit csináljak nagyon kétségbe vagyok esve?

Figyelt kérdés
Nem igazán mennek a reál tárgyak,meg tulajdonképpen semmi inkább ilyen életben lévő dolgokban vagyok jó,pl. rábeszélni valakit valamire,megnyugtatni valakit meg ilyenek. Szeretnék kutatni a pszichológia területén,de attól tartok ha arra megyek a kutatás során pszichiáterek csicskáztatnának és csak segéd lehetnék. Tudtok erről valamit?
2014. okt. 15. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Az elején gyakornokként sok helyen csak segéd vagy és csicskáztatnak, de pár év szakmai gyakorlat után jobbak a lehetőségek. Amúgy ha a rábeszélés megy, akkor pl. kommunkációs szakra is mehetsz, de pl. a HR vagy a marketing is jó lenne. Kevés matek tudás kell azért hozzá, de sokat számít a pszichológia és a kommunikációs készség is ezekben a szakmákban.
2014. okt. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
kommunikáció,kereskedelem meg ezek annyira nem érdekelnek hogy is mondjam engem jobban vonz az olyan dolog,amitől előrébb van az emberiség és valakinek hasznot hozok/segíthetek ,kutatni is ezért szeretnék! :) köszi rendes vagy amúgy hogy válaszoltál erre az értelmetlen kérdésemre, nyilván nem az az egyetemista lennék,aki 3 év pszichológia után a viselkedés elemző diplomájával sír,hogy nem veszik fel dolgozni,hanem önszorgalomból is szeretnék tenni a dolgokért,önkénteskedek is szívesen a doktorin is gondolkoztam persze ez távoli cél kitudja hogy alakul az élet. Még az orvosin gondolkoztam és akkor kutatóorvos pl. de a tantárgyakat elnézve inkább a pszichológia érdekel, annyira hogy ha olvasok egy idegen szavakkal teletűzdelt szakkönyvet azt sem érzem tanulásnak hanem élvezem.. nem tudom,hogy érted-e mit írok elég össze-visszaság :( amúgy a kognitív pszicho érdekel a legjobban
2014. okt. 15. 23:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor tényleg inkább pszichológára menjél :) Amúgy a legtöbb helyen az elején kicsit lenéznek, hogy na akkor ő még semmit nem tud, ezért ajánlatos már az egyetem alatt jelenkezni valahova gyakornoknak, késöbb nagyon hasznos tud lenni.

Az orvosok is tanulnak kommunikációt (legalábbis úgy tudom van erre néhány tréning mikor ogyan kezeljenek dolgokat a betegekkel) de a leírtak alapján lehet, hogy a pszichológia állna közelebb hozzád (ezt így nehéz lenne megmondani). Főleg az orvosin kell a fizika mi elég reál.


Amúgy az európai önkéntes szolgálatot próbáld esetleg majd ki (18 és 30 év között lehet), külföldön lehet ezzel önkénteskedni és egy életre szóló tapasztalatot ad (csak ha már írtad az önkénteskedést).

2014. okt. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,na meglátjuk bejelölöm a pszichológiát és ha nagyon nem tetszik akkor max. újrajelentkezek az orvosira úgyis biosz emeltet fogok tenni :) szerintem elég fiatal vagyok, ha meg marad a pszichó lehet összepárosítom valami gazdasági szakkal. Nagyon köszönöm a segítséget,sikerült megnyugtatnod már nagyon kész voltam!
2014. okt. 15. 23:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy segíthettem :)

Sok sikert!

2014. okt. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2014. okt. 16. 00:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!