Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miből készüljek fel középszint...

Miből készüljek fel középszintű magyar érettségire?

Figyelt kérdés
90%-os eredményre hajtanék.Nem volt rendes magyarórám,reál osztályba jártam régen,és általánosban eléggé rossz magyartanáraim voltak.(Most 11-es avgyok).Mivel humán beállítottságú vagyok,mindenképpen kell a jó magyar eredmény.Hogyan,miből kezdjem el magamat felhúzni,különösen nyelvtanból?Gyakorlófeladatsorokat is szeretnék,megoldókulccsal,hogy ezáltal tényleg önállóan tudjak haladni.

2014. okt. 24. 15:06
 1/1 anonim ***** válasza:
inkább a szövegértést gyakorold. töltsd ki az előző évi feladatsorokat, arra figyelj hogy mindig pontosan olvasd el a feladatot és azt csináld ami le van írva mert ott direkt erre mennek rá..meg van ugye a második rész ami érvelés, egy mű elemzése vagy 2 mű összehasonlítása. a műelemzésnél általában nem ismered a művet úgyhogy ott tényleg kell tudni verset, vagy novellát elemezni. az érvelés szerintem a legkönnyebb oda csak sok művet kell ismerni hogy tudj példákat hozni. öö remélem segítettem.. hajrá!! :)
2014. okt. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!