Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem mellet fel lehet...

Egyetem mellet fel lehet készülni az emelt szintű biológia és kémia érettségire? Mennyire reális az elképzelésem, hogy sikerülni fog? Már elkezdtem egyébként.

Figyelt kérdés

2014. nov. 8. 18:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez függ az alapjaidtól, hogy mennyit szánsz rá, hogy milyen az érzéked hozzá. Meg persze attól is, hogy mennyi időt kell tölts a mostani egyetemeddel, illetve mennyire fedi egymást a kettő, mert azért az jó, ha már ott is készülsz valamennyire.

Egyébként 14 félévet fizet az állam, szóval óvatosan használd el a féléveket, mert könnyen fizetősre lehet kerülni az orvosin :/


Sok sikert! :)

2014. nov. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Gyógyszerészhallgató vagyok. Köszönöm a válaszodat! Nagyon stresszben élek most emiatt. :/
2014. nov. 8. 19:25
 3/10 anonim ***** válasza:

Az kemény lesz :S de legalább tanulsz tárgyakat, amik nagyon jól fognak jönni :) meg gondolom az emelt kémiával sem lesz majd gondod ^^


Elhiszem, kitartást! :) Én is az orvosira készülök, bár én nem vállalom a szinkronegyetemet :D

2014. nov. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hova szeretnél menni? :) Nem vettek fel elsőre? Most otthon vagy, és készülsz egy évig? Jó tudni, hogy más is van hasonló cipőben. :) Én a Debreceni Egyetemre járok. Tényleg nagyon kimerítő, de nagyon elszánt vagyok. Rengeteg az egyetemi teendő is, pl. kémia laboron, aztán este meg 10-ig 11-ig még tanulok az emelt bioszra. :D Szóval ez olyan kettős élet. Félek, hogy pont amiatt nem fog sikerülni, mert közben járok gyógyszerész szakra is. Van érzékem a kémiához és a biológiához. Könnyen tanulom szerencsére, csak mégsem volt elég pontom idén orvosira, mert átlagosan a többi középszintű érettségi 4-es lett, vagyis 6
2014. nov. 8. 19:45
 5/10 A kérdező kommentje:
Hova szeretnél menni? :) Nem vettek fel elsőre? Most otthon vagy, és készülsz egy évig? Jó tudni, hogy más is van hasonló cipőben. :) Én a Debreceni Egyetemre járok. Tényleg nagyon kimerítő, de nagyon elszánt vagyok. Rengeteg az egyetemi teendő is, pl. kémia laboron, aztán este meg 10-ig 11-ig még tanulok az emelt bioszra. :D Szóval ez olyan kettős élet. Félek, hogy pont amiatt nem fog sikerülni, mert közben járok gyógyszerész szakra is. Van érzékem a kémiához és a biológiához. Könnyen tanulom szerencsére, csak mégsem volt elég pontom idén orvosira, mert átlagosan a többi középszintű érettségi 4-es lett, vagyis 60 és 70 % felettiek lettek. Hiába 5-ös lett a két emeltem, a többi lehúzta, de most duplázással akarok majd menni.
2014. nov. 8. 19:47
 6/10 anonim ***** válasza:

Be sem adtam, mert lebeszéltek róla.


Írok Neked privit :)

2014. nov. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
De miért kezdted el a gyógyszerészkart, ha nem is az akarsz lenni? És hogy gondolod, hogy egyszerre fogod tanulni a kettőt?... Még akkor is ha van több millió forintotok erre... nem igazán lehet összeegyeztetni.. ill ha sikerül, életed akkor sem lesz mellette 3-4 évig, szerintem nem éri meg... persze ha neked ennyire a karrier az első, esetleg.
2014. nov. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem a karrier fontos nekem, persze az is, én embereket szeretnék gyógyítani, és nagyon érdekel az emberi test minden részlete, a kislábújjától a feje búbjáig, minél jobban szeretnék róla tanulni, a lehető legrészletesebben, nagyon tetszik az élettan tárgy is, szóval ezt nem lehet megfogalmazni, szó szerint mindent szeretek benne, ez egy álom és szerelem is egyben, mert szívvel-lélekkel ezt tudnám igazából csinálni, azért kezdtem el a gyógyszerészit, mert mégiscsak ez áll legközelebb az orvosihoz, rokon szakmák úgymond, csak itt több a kémia, illetve, mert nem szerettem volna egy évig otthon lenni, a másik meg az, hogy ha nem mentem volna el gyógyszerészire, akkor sem lenne garancia, hogy felvesznek orvosira, valamit kell h kezdjek magammal, eddig sikerült összeegyeztetni az egyetemet az emeltre tanulással, mert pl egy sejtbiológia zh-m 84%-os lett, az azelőtt pedig 75%-os, valamint a kémia jegyzőkönyvek is sikerültek laborra, szóval nagyon elszánt vagyok és bízom magamban h lesz erőm végig csinálni az egészet, államin vagyok, és nincs több milliónk csak mondom
2014. nov. 8. 20:52
 9/10 anonim ***** válasza:
59%
ha az orvosi a cél, bármilyen szakon pazarolni előtte a féléveket butaság... könnyen előfordulhat, hogy csúszol vmi miatt, és akkor máris ott a dilemma, hogy honnan szedj 1 milliót a hiányzó félévedre...
2014. nov. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is ezt tamnácsolom neked, hogy már ne íratkozz be második félévrem ha telhesen biztos vagy benne, hogy orvosin akarod folytatni. Nem feltétlen a te hibádból, hanem rajtad kívül álló okok miatt is adódhat, hogy nem sikerül valamilyen vizsgád, és fizetned kell. Nehéz lesz azt az 1 millát összeszedni.. spórolj a féléveiddel.
2014. nov. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!