Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fel lehet így készülni biológi...

Ameoland kérdése:

Fel lehet így készülni biológia-kémia emelt szintű érettségire? Reális az elképzelésem egyáltalán?

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem egy informatikai szakközép iskolában, jó eredménnyel. Nem jelentkeztem egyetemre, mert kevésnek éreztem magam hozzá és nem tudtam az érdeklődési körömet egy konkrét szakra szűkíteni,így most egy 3 éves OKJ-s képzésen veszek részt. Mint a szakközép iskolákban, elég gyenge volt az oktatási színvonal..így én sem erőltettem meg magam semennyire..

Ráadásul csak 9. és 10. osztályban volt biológiám és kémiám -->kevesebb, mint 0 tudásom maradt belőlük.(nem is beszélve, hogy akkoriban annyira nem érdekelt,hogy 3-as/ 4-es voltam belőlük.)

Sok-sok pénz híján magam gondoltam felkészülni erre a két tantárgyra, és állatorvosira szeretnék menni. Nem tudom, hogy egy emelt szintű érettségire hogyan és melyik könyvekből lenne érdemes felkészülni, egyedül is lehetséges-e mindezek tudatában?

Aki tud választ adni, annak nagyon hálásan köszönöm a segítségét :)



2014. márc. 2. 12:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, bár azért vmennyire képességektől is függ a dolog.

A biológiával több tapasztalatom van, kémiából nem érettségiztem, bár egyetemen tanultam.


Szerintem a biológia megtanulható tanár nélkül is. Van néhány témakör, amihez esetleg szükséges lehet magyarázatra, de mondjuk simán lehet itt is segítséget kérni (persze akkor nem biztos, hogy 100%-ig helyes infót kapsz), vagy azt a pár témát átbeszélheted egy tanárral pár óra alatt.


Szerintem első körben érdemes szétnézni biosz könyvek terén, és egy, vagy maximum kettő szimpatikus példányt kiválasztani. Ha túl sok könyvből próbálsz meg tanulni, akkor csak összezavarodsz (szerintem).

Amiket elmondások alapján ajánlok:

- Mozaik sorozat (az, ami gimiseknek való, nem ilyen szakközepes verzió)

- Panemsulis biológia könyv

- Ha nagyon sok időd van, akkor a Szerényi féle Biológia I-II. is jó, de az nagyon nagy, nem tankönyv, inkább ilyen enciklopédia jellegű, így kifejezetten tanulásra elég nehézkes a használata.


Szerezz be néhány feladatgyűjteményt (akár könyvtárból, de torrent oldalakon is lehet találni).


Töltsd le az emelt érettségi követelményrendszerét (googlebe: "emelt biológia érettségi követelményrendszer").


Oszd be az anyagot kisebb témákra, témakörökre és tanuld meg a könyvből. Közben nézd hozzá a követelményrendszert, mert szerintem egyik tankönyvben sincs benne minden.


Ha vmit nem értesz, akkor érdemes youtube-on videókat keresni hozzá, az elég sokat tud segíteni a megértésben.

Ha végzetél a témával, akkor csinálj ahhoz kapcsolódó feladatokat.


Tanulás közben esetleg kiírogathatod azokat a dolgokat, amik nem voltak világosak, magyarázatra szorulnak, és azokkal felkereshetsz egy tanárt. Azért pár óra nem kerül olyan sok pénzbe, mintha egész évben tanárhoz járnál.

De ha magad próbálsz meg utánajárni a dolognak (neten vagy akár könyvtári szakkönyvekben), akkor lehet, hogy még jobban megmarad a dolog.


Ha mindenen túl vagy, akkor keress összefoglaló feladatokat, tehát olyanokat,ahol egy feladatsorban nem egyfajta téma van, hanem mindenből egy kicsi. Emellett töltsd le az előző évek biológia érettségijeit az oktatási minisztérium honlapjáról, és azokat mindenképpen oldd meg.


Szerintem ezzel a módszerrel fel lehet készülni az érettségire.

2014. márc. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyedül készültem fel belőlük és nem lett rossz eredményem. Egyetértek az előttem szólóval, biológiából én is azokat a könyveket ajánlom, bár véleményem szerint a Fazekas-Szerényi biológia könyv nagyon is jó tanulásra. Sokkal izgalmasabb, mint bármely érettségire felkészítő tankönyv és nem árt egy kis plusz tudás az emelt anyagon felül /bár ez pont biosznál nem jelent feltétlen előnyt../


Kémiából a mozaik 11-12-ből, illetve mozaik 10-ből készülj, esetleg az alapok átismétlésére Villányi 9-10. osztályos tankönyveit ajánlom. A számolásokra önállóan 100%-ig fel tudsz készülni az Ötösöm lesz kémiából című könyvből.


Remélem segíthettem!

2014. márc. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!