Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes még egyáltalán egyetem...

Érdemes még egyáltalán egyetemre járni?

Figyelt kérdés

Hát én teljesen ki vagyok akadva! Maximalizmusomhoz híven utánanéztem az általam érdekelt szakoknak és bármelyiket néztem ( fórumokon,itt gyakin,emberektől szerzett infók alapján) mind le lett hurrogva.


Pénzügyszámvitel: túl sokan vannak,túl matekos,unalmas,nem lesz munkám ha lesz jó fizu vár


Gyógyszerészet: szánalmas,a gyógyszeriparnak hamarosan annyi,csak pénztárosok egy patikában


Orvosi: ki az a hülye,aki 6 évet akar tanulni? Túl nehéz,nem lesz életed,nincs fizetés és egyáltalán miért nem végzel könnyebb szakot?


Pszichológia: munkanélküliség,idióták a tanulók,lenézett szak,túlképzés


Biológia szak: nem lesz munkád és a férjed fog eltartani


Orvosi képalkotó: béna laboráns ha már a sote-ra akarsz menni hogy-hogy nem orvos?


gyógytornász: erről is hallottam hideget-meleget: van aki szerint lehet vele keresni,valaki szerint meg 80ezer/hó

gyógypedagógia: ugyanaz ,mint a gyógytornász


Ne tanulj anglisztikán/bölcsészeten mert nins munkád,az egészségügy romokban,jogászat tele,pénzügy tele, mérnök alig teljesít valaki nagy bukási arány, az építészet romokban, IT-t tanulj aztán menj ki külföldre,ne tanulj semmit,hülye vagy hogy egyáltalán érdekel valami,fontos a pénz/nem fontos


ELegem van,ezek zakatolnaka fejemben,most mit csináljak? Már ténylegg butának is érzem magam,meg szerencsétlennek! Szeretnék valami tudományosabb munkát végezni,normális fizetéssel nem vágyok milliókra,de tudom milyen a szegénység és elég belőle,szívesen kutatnék és tanítanék egyetemen akár,de ugye ehhez le kell valamit tenni az asztalra. Most mi legyen?


2014. nov. 9. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy megéri. Ne a gyakorin tájékozódj, itt sok az "okos" . Gyógyszerészet, orvos simán jó. Na meg persze a mérnök és IT :)
2014. nov. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, akik úgy nyilatkoznak, hogy "nem lesz munkád" az azért nyilatkozik így, mert van egy papírja semmi tudásról. Ha hozzáértő és jó lenne a területen, akkor lenne munkája. Sajnos túl sokan végeznek egyetemet.
2014. nov. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem írtad le, mi az, ami leginkább érdekel ezek közül? Mert nagyon sok ágazatot írtál le. Én a lista elejéből (gyógypedagógiáig bezárólag) a egyértelműen gyógyszerészetet választanám. Ha egy idő után tudnál saját patikát nyitni, a magad ura lennél, nem lenne főnököd, és hosszú távon ennél nincs nagyobb előny!!! Egészségügyi területet semmiképpen sem választanék, bár azzal nem értek egyet, hogy a gyógytornász éhen hal, egy valóban jó gyógytornász sokat tud keresni (és még az a legönállóbb). A számvitel engem untatna, de tényleg "életbiztosítás", azzal mindig lesz munkád.


Én ott "rontottam el" a pályaválasztást, hogy azt, amit eredetileg tanultam, nem lehet önállóan, csak nagy gépezet részeként csinálni, ezért végül váltottam, és a második végzettségemmel saját vállalkozást indítottam.

2014. nov. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg ne itt érdeklődj, itt még olyan is van aki a villamosmérnöki diplomát is büfének nevezte, pedig erről köztudott, hogy aki elvégzi az egyetemet annak rögtön lesz jól fizető állása.
2014. nov. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát a számvitel engem is untatna ebben biztos vagyok:( hiába a jó summa,ha nem lennék belőle kiemelkedő ugye, orvos szeretnék lenni vagy pszichológus azon belül is kutatások érdekelnek vagy kutató orvos kutató biológu,gyógyszerész kutató. Nagyon hamar elunom magam,ha nincsenek a képességeimhez mérten kihívások/újdonságok. Csak,ha valakinek megemlítem a kutatást egyből lehurrognak. Az orvosit azért félek megjelölni,mert az kemény dió ahhoz,ha esetleg nem tetszik vissza kell fizetni x.1millió forintot,és ez mellé nem igazán lehet második szakot csinálni,félek a megélhetéstől meg ,hogy nem tartanak el addg a szüleim,nagyon kétségbe vagyok esve,sajnos az infó sem érdekel annyira nagyon.
2014. nov. 9. 11:30
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
3-as vagyok: így méginkább a gyógyszerészetet ajánlanám. Megpróbálkozhatsz a kutatással (ha bejön, sokat kereshetsz vele), ha nem, a gyógyszeripar területén számos más, jól fizetett munka is van, és ha egyszer ahhoz lesz kedved, akár önállósulhatsz is. Ha újrakezdhetném, most én is ezt választanám.
2014. nov. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen igazad van, a másik problémám az volt,hogy most én már érettségiztem bioszból emelten( jó szr lett 55% az írásbelit nagyon elszúrtam) úgyhogy járok tanfolyamra és nagyon tetszik meg szerintem az mostmár menne,ha legyőzöm a hülye teljesítmény kényszerem a vizsgákon. Először a pszicho miatt lett a biosz érettségi,és nem tudom eldönteni hogy akkor kezdjek neki a kémiához ( jártam faktra 3,5 évig tanultam középsuliban csak leadtam év vége felé) vagy lehet nem is lesz rá szükségem mert mégis más fog tetszeni? Akkor mindenképp kezdjek neki tanulni és maximum nem jutok be,vagy nem fog kelleni. Nem tudom érti-e valaki,amit írok :D
2014. nov. 9. 12:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem kell szentírásnak venni azt itt leírtakat. Én is olvastam már olyat itt,hogy valaki büfészaknak nevezte az egyik mérnök szakot...

Amiket felsoroltál szerintem teljesen jók, ne hagyd magad elbizonytalanítani. :)

2014. nov. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!