Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kéne tanulnom, ha...

Hogyan kéne tanulnom, ha "éjjeli bagoly" vagyok?

Figyelt kérdés

2014. nov. 10. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Néha huhogj, és négyóránként egyél meg egy egeret.
2014. nov. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Első te retardált XD Az éjjeli bagoly tanulási mód csak azt jelenti,hogy éjszaka fog jobban az agyad,ez így kevés információ. Tudsz például színesekkel kísérletezni/kiemelővel, ismétléssel, jobban figyelj az órákon,aludj délután 1-2 órát,hallás után tanulj( vedd fel telóra/diktafonra az anyagot), társítással,mint pl. idegennyelveknél egy adott szónál kitalálsz valami logikát/baromságokat. Lehet most neked nem mond semmit,de én például biológiából úgy jegyeztem meg azt,hogy guaninnal szemben citozin áll a fehérjéknél,hogy G(unain),C(itozin) g és c =ge*ci :D hát egy életre megtanultam. Nyelveknél lehet filmet nézni,rádiót hallgatni,cikkeket olvasni. Matek/fizika/kémia mindenképpen érteni kell ha nem megy kérj segítséget gyakorolj. Az évszámoknál is lehet logikázni pl. 1742 xy történt = 17 éves vagyok anyukám pedig 42. Irodalomnál az elemzéseknél elég,ha órán nagyon figyelsz és a versek szövegek mellé írod a lényeget. Ha pedig magolni kell bármit is akkor sajnos muszáj és seggeld be keményen ,mint pl. anatómia. Bár nem tudom egyetemista vagy-e Okj-s vagy általános iskolás. Mivel éjszakai bagoly vagy tanulj este,amikor a legjobban fog az agyad,érdemes fekete teát inni,sokkal jobb,mint a kávé. Sok sikert! :)
2014. nov. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

" biológiából úgy jegyeztem meg azt,hogy guaninnal szemben citozin áll a fehérjéknél,hogy G(unain),C(itozin) g és c =ge*ci"


Detto. Azt hittem, csak én vagyok ilyen hulye, de most megnyugodtam. :D

2014. nov. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
akkor pacsi :D
2014. nov. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Éjjel aludni kell, mert csak éjjel termelődik a melatonin hormon(más nevén: álomhormon), ami elengedhetetlen az egészségünk fenntartása végett!
2014. nov. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!