Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha jó vagyok infóból, de...

Ha jó vagyok infóból, de nagyon rossz matekból, akkor milyen info-szakon van esélyem a felsőoktatásban?

Figyelt kérdés
Ez elsőre paradoxonnak tűnhet, de megmagyarázom. Felhasználó-szinten bármit megcsinálok a gépen. Ha valami elromlik, javítom, újratelepítés nélkül, mindig tudom, melyik programot kellene használni stb. Ez így nem sok. Matekot nagyon gyűlölöm, pedig a kettő általában együtt jár. Mármint az info és a matek. Van olyan szak, ami számomra opció lenne?

2014. nov. 13. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem igazán, mert az infós szakokhoz NAGYON kell a matek. Felhasználói szinten ma már szinte bárki elboldogul. Vagy békélj meg a matekkal, vagy keress más irányt :)
2014. nov. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyre inkább azt látom, hogy matek nélkül sehová sem kell/jó az ember. Kvázi minden szakhoz kell... Kivéve persze a kommunikáció, szabad bölcsész stb. sz*rok.
2014. nov. 13. 17:22
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
A középiskolai infó kb. szart sem ér, semmi köze a programozáshoz. Azok a szar szakok amikről írsz azok pedig csak Magyarországon nem érnek semmit, mert ez egy tetű ország.
2014. nov. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor tehát: mitévő legyek? :)
2014. nov. 13. 18:27
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szedd össze magadat matekból! Mitévő lehetnél? Nem akarsz olyasmivel foglalkozni, ahova nem kell. A matek nem tisztán készségtantárgy. Ha informatikus akarsz lenni, szépen leülsz, és addig gyakorolsz, amíg nem érsz el valamit vele. Az, hogy beléd van programozva, hogy jajnemmegyamatek, meg hogy temárúgyispróbáltaddenem süket dumák. Ha kicsit beleveted magadat, meglátod majd a szépet abban is. Nincs jobb érzés, mint megoldani egy példát, és ehhez leginkább szabályokat kell ismerni, nem kell okosnak lenni (persze nem árt).

Ha pedig képtelen vagy erre (amit erősen kétlek), ahogy te is mondtad, tárva nyitva a bölcsészet és a kommunikáció szak, oda se okvetlenül a hülyék járnak.

2014. nov. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak ott meg általában 400+ a ponthatár...
2014. nov. 13. 21:04
 7/9 anonim ***** válasza:
Menj külföldre, dolgozz és majd meglátod mit akarsz.
2014. nov. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jó, hogy lesz*rozod, aztán kiderül, hogy hoppácska, be se tudnál jutni. :DD Én amúgy azt látom rajtad, hogy inkább a problémát keresed itt, mint a megoldást. Nyilván nem minden kényelmes, de ezt neked kell eldöntened. Összeszeded magadat matekból, vagy keresel egy más szakot. Ennyi a dolog. Kár túlbonyolítani. Valahogy mindenképp lesz, kérdés, hogy te mennyire fogod élvezni. Most ezért kellene dolgoznod. Még a leggázabb diplomát se ingyen adják. Szívás, tudom.
2014. nov. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Felhasználó-szinten bármit megcsinálok a gépen."


Egyetemi infó szakokon kicsit másabb szint van, mint egy Windows újratelepítés.

Végülis csak a programozás ami igazán nehéz, de az tényleg az, pláne az elején.


Matekból meg én se voltam soha túl jó (azért nem egyes voltam, meg nem is kettes, de évközben max hármasokat szereztem, aztán érettségire épp egy 60%-os 4-est összeszedtem), de azért megy a matek, nehezen, de megy.

Rohadt sokat kell rá tanulni, arra készülj, de attól, hogy most nem megy, még nem jelenti azt, hogy ne tudnád megtanulni. Gondolom most semmit sem foglalkozol vele, nem érted meg a feladatot és rögtön feladod, én is így voltam vele, de ezen egyetemen kénytelen leszel változtatni, sokat kell foglalkozni vele, hogy tényleg megértsd, aztán menni fog.

2014. nov. 14. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!