Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki orvosira...

Van itt olyan, aki orvosira úgy ment, hogy félt vágni szikével?

Figyelt kérdés
Jövőre nagy a sansz, hogy orvosis leszek. De ettől van egy kis aggodalmam. Néztem pl. plastikai sebészes sorozatot, ami nekem így elsőre eléggé hidegkirázós volt.

2014. nov. 19. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért, szerinted aki orvosira ment, az előtte vagdosott szikével? Szerintem nem ez az általános...
2014. nov. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt probléma, igazából anatómia gyakorlaton csoportokra vagyunk osztva, és ott el vagyunk foglalva a feladattal, az izmok átvágásával, az erek-idegek kipreparálásával, az izmok eredési és tapadási helyeinek felkeresésével, szóval nincs idő ilyenekkel foglalkozni :D egy-két alkalom után belejössz ;) emiatt nem kell parázni, halott emberen gyakorolsz, és később sem muszáj sebész szakirányt választani :)
2014. nov. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt azért tegyük még hozzá, hogy az anatómiát formalinnal fixált tetemeken tanítják, amikben nincsen friss vér, maximum a vénákban alvadt, de az meg egyáltalán nem emlékeztet vérre. A fixált szövet még teljesen máshogy is viselkedik, mint az élő. Talán a főtt húshoz lehet hasonlítani.


Amúgy meg szerintem teljesen más képen látni valamit, mint átélni. Én találkoztam már testközelből olyan dolgokkal, amiket azelőtt nem szívesen néztem a tévében, de ott és akkor, élőben nem érintettek meg. Egyszerűen nem volt időm belegondolni, mert munka volt.


Szóval nem kell aggódnod, ahogy a többiek is mondták, nem kell mindenkinek sebésznek lenni, nem is születik mindenki szikével a kezében és az ilyen dolgok tűrése igenis fejleszthető képesség.

2014. nov. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok, igen teljesen más az anatómia gyakorlat, mint a patológia, anatómián a tetemek olyanok, mint a bábuk lényegében, a bennük lévő szervek kemények, könnyebb elvonatkoztatni, a patológia tényleg kemény, iszonyat büdös minden, érzed azt a friss, csípős hús szagot, amit a hentesnél, csupa vér minden, a látvány néha kicsit megrázó, lehet, h morbid, az amit írok, de hasonló egy disznóvágáshoz, a halott szervei ez esetben puhák, mivel frissek a tetemek,,,,, de ez ebben az egészben a szép is, olyan helyekre bejutsz ahova más nem, olyan érdekes dolgokat látsz, és tanulsz, amit más nem,,,, sok sikert leendő kolléga :) :D
2014. nov. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!