Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Ti is ereztetek...

Egyetemisták! Ti is ereztetek már úgy hogy "ennyit lehetetlen megtanulni"?

Figyelt kérdés

Elsős vagyok pszichologian és komoly hatranyom hogy nem voltam bioszfaktos. Emiatt a teljes biosz tananyagot a 0-ról kell megtanulnom,ehhez jön a pszichó,pszichótöri,lelektan,matematika,szaknyelv es a kötelező bölcsesz targyak..

Az a problemam hogy felejtek pedig nagyon alaposan attanultam az elozo reszeket. De annyi új szakkifejezés es fogalom,összefügges van hogy kiszorítjak az agyambol a korabbiakat.


Vagy pl ha pszichot tanulok utana meg elkezdek statisztikat akkor az felbeszakitja az addigi gondolatmenetet es szinten felejtek.


Ti is ereztetek így? Vagy ez szokasos az elsősöknel? Esetleg van vmi jó tanulasi módszer?


2014. nov. 22. 20:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Én harmadéves vagyok pénzügy-számvitel szakon, kb. minden szemeszterben így érzem magam a vizsgaidőszak előtt. Hogy ennyit úgyse tudok megtanulni, hiába tanultam és akkor mi a jobb, ha mindenre kicsit tanulok vagy inkább valamit vegyek fel jövőre stb...

Tanulási módszert nem nagyon tudok ajánlani, mert mindenkinek más megy. Én úgy szoktam, hogy párhuzamosan tanulok és akkor témánként váltok. Egy részt megtanulok ebből, utána egy részt abból, majd a végén egyben átveszem az egészet, de akkor már tárgyanként. Illetve a vizsgákat is úgy veszem fel, hogy az elejére a húzósabbakat, hogyh nem sikerül legyen még időm javítani. valamint 3-4 napot ki szoktam hagyni a vizsgák között és akkor már csak arra a tárgyra koncentrálok, ha az letudva jöhet a következő.

2014. nov. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Persze. Mondjuk most épp belgyógyászat szigorlatra készülök, csak a tételsor 6 oldal:D

De az elején még nehezebb volt, mert most már legalább mindenhez van valami alap, meg már egyszer tanultam.


Nem kell pánikba esni amúgy. Vizsga előtti percben is mindig úgy érzem, hogy semmit nem tudok annak ellenére, hogy megtanultam, aztán mire oda kerül a sor, simán előjönnek a dolgok:)


Tanulási módszer rengeteg van és mindenkinek más, rá kell jönni, hogy neked mi válik be.

De amit tudok javasolni, hogy szerezz be egy fehér táblát, sokat tud segíteni:D

[link]

2014. nov. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!