Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt fizika-történelem...

Van itt fizika-történelem szakos tanár?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom (ami nem biztos) mostmár bármilyen "tantárgypárt" lehet választani. Tényleg van lehetőség arra, hogy én ezt a két tárgyat tanítsam középiskolában? Ha igen, akkor van esetleg valaki, aki ezeket tanítja, és tudna nekem beszélni arról, hogy hol végzett, mennyire volt nehéz a kettőt egyszerre tanulni? Illetve, hogy megfelelően kiegészíti-e egymást a két tárgy, nincs-e probléma abból, hogy a matekkal annyit nem foglalkozok, s ennek a fizika látja kárát? Különböző véleményeket hallottam, valaki azt mondta, hogy ez "idióta párosítás", más szerint pedig a kettő igen jól kiegészíti egymást. Na, ez jó hosszúra sikeredett, de a lényeg benne van.

2014. nov. 23. 00:17
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Biztos sokan elvégzik a fizika tanári szakot matek nélkül, mivel nem kötelező hozzá felvenni. Gondolom, tanítanak így is matekot a fizikásoknak, valamennyi biztos kell, de ha elvégzed, utána már nem nagyon fog hiányozni a matek, mert középsulis fizikához nagyjából csak az alapműveletek, meg sima egyenletek kellenek. Azt nem tehetik, hogy nem tanítanak, mert nem apellálhatnak arra, hogy mindenkinek matek a másik szakja. Lehet kémia, biosz vagy informatika is, pont annyi közük van a fizikához, mint a történelemnek.
2014. nov. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia, középsuliban nekem is a töri és a fizika voltak a kedvenc tantárgyaim. :) Aztán töritanárnak mentem, de szakpárnak a magyart vettem fel, mert azt is szeretem, illetve a töri-magyar egy "klasszikus" bölcsész szakpár. Azóta megbántam, hogy nem a fizikát vettem fel, és szerintem nincs benne semmi különös. Ugyanis vannak csoporttársaim, akik töri-matekosok, sőt, matek-magyarossal is találkoztam már. Mondjuk fizika és bölcsész szakpárral még nem, de ezek után ez sem meglepő... Úgyhogy nyugodtan felveheted a törihez a fizikát.

Bár azt hallottam, hogy az iskolákban nem nagyon szeretik ezt, mert az órarend kialakításánál nehéz összeegyeztetni a törit és a fizikát egy tanárnál, de ebben nem tudom, mennyi igaz. Mindenesetre sokkal versenyképesebb a tanári diplomád, ha reál szak is van benne, ezért mindenféleképpen megéri a fizika szakot tanulni! Én gondolkodom rajta, hogy a diplomám megszerzése után elkezdem a fizika szakot, csak az a baj, hogy szinte teljesen elfelejtettem érettségi óta a matekot is és a fizikát is (egyébként matekból és töriből emelt érettségiztem :)... Beszéltem egy haverral, aki fizika tanárin van, ő azt mondta, hogy kell a matek keményen, tehát vannak matekos tantárgyaik fizikán, és valamennyi szinten kémia és biosz is van, de ezek csak érintőlegesen. Illetve ott van még az info is, amit a tanári szakosoktól nem vesznek komolyan (sima fizika szakon viszont keményen bevarrják a programozást stb.).

2014. nov. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Ma az országban már kevés helyen van fizika oktatás, meg mióta visszajött az osztatlan képzés nem olyan egyszerű szakpárt választani. Van olyan szakpár, amit nem választhatsz. Az egyik szakom nekem is töri, a másik szintén egy reál tárgy és pont emiatt meggyűlt a bajom az egós bölcsészekkel, akik marha büszkék voltak, hogy ők töri diszciplinások, de a fülem hallatára nem tudtak egy értelmes mondatot kinyögni a pragmatica sanctioról:)De ez csak egykedves sztori.


Ahogy előttem írták a fizikával piacképes tanári diplomád lenne, mert annyira kevés fizika tanár van.

2014. nov. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket, és még várok válaszokat!
2014. dec. 6. 19:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Azóta mi lett végül? Amúgy szerintem nem idióta párosítás. A törihez is kell azért egy reálos, beállítottság. De egyébként egy magyarnál is, a nyelvtan esetében.
2023. febr. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!