Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ma miért a 20 évesek nagyrésze...

Ma miért a 20 évesek nagyrésze menő fogorvos vagy ügyvéd akar lenni?

Figyelt kérdés
Mintha nem is léteznének más szakok azt veszem észre. Orvos leszel vagy jogász. Minden szülő szinte elvárná a gyerektől.
2014. nov. 30. 13:16
 1/2 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem többen készülnek mérnöki pályára, mint jogásznak, fogásznak, illetve a közgazdasági pályák is nagyon népszerűek.

A jogászképzés marha drága, illetve a jogászi és az orvosi pályákon is gyakran akár 28-30 éves korukig tanulnak az emberek.

Nem tudom hol akarja minden szülő jogásznak és fogorvosnak a gyerekét, de ez majdnem olyan, minthogy minden gyerek tűzoltó vagy űrhajós szeretne lenni.

Fogorvos, fogtechnikus - ezekbe van manapság pénz. Ettől függetlenül szerintem nagyon kötött és egyoldalú munkák.

2014. nov. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%
De egyébként a kérdésre válaszolva - ez van a köztudatban, hogy ezek jól keresnek. Csakhogy amíg a jogi szférában már jó ideje jelentősebb túltelítettség van, addig pl. az orvosi, fogorvosi, informatikai pályák eléggé hiányszakmák.
2014. nov. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!