Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha "béna" vagyok a matematikáh...

Ha "béna" vagyok a matematikához, attol függetlenül emelt szintű matematikára járhatok?

Figyelt kérdés
Lassan fogom fel az anyagot, de pár órára rá gyakorlással megértem, és nincs vele semmi bajom, bár a dolgozataim mindig 3-ok, ennél jobb sosem tud lenni, nagy baj lenne ha emelt szintű matekra járnék??? (Továbbtanuláshoz ennek látom értelmét)
2010. jan. 30. 21:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem. Ha sokat gyakorolsz és tanulsz előbb utóbb menni fog.
2010. jan. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Hát ahhoz azért kell érzék is. Belegebedhetsz a tanulásba, és én inkább megfontolnám h szenvedjek e vagy válasszak inkább egy olyat ami közel áll hozzám, pl lehet h neked a humán tantrágyak és nyelvek.
2010. jan. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóval értek egyet. Ha szereted a matekot, akkor ne töketlenkedj, toljad ezerrel :) Ha sokat gyakorolsz később még kamuzhatsz is arról, hogy mennyit tanultál, fel se fog tűnni senkinek, azt hiszik te vagy az atyaúristen :).
2010. jan. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én biztos mennék, sőt...

Ne hagyd ki, jó lehetőség

2010. jan. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg a tanároddal!

Einstein is lassan fogta fel a problémákat, sokszor ő értette meg utoljára egy fizikus társaságban, miről van szó. Igaz, hogy a végén azért jól megértette. :-)

2010. jan. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én szerettem és szeretem a matekot a mai napig, egy évig jártam is emeltszintre, de hamar rájöttem hogy ez bizony nem az én agyamnak való. Egyszerűen szenvedés volt az egész. Harcoltam a hármasért, amikor előtte mindig 1-2 pontokat veszítettem csak középszinten a dolgozatokból. Végül év végén erőt vettem magamon és beszélgettem kicsit a tanárral. Szerencsére ugyanaz tartotta az emeltszintűt aki a közepet, így nem volt nehéz dolgom. Kérvényeznem kellett az igazgatónál, hogy tegyenek vissza középre. A tanárom nem annyira örült a dolognak, de úgy fél órás beszélgetés nyomán együttesen hoztuk meg a döntést... Nagyobb értelmét látom írni egy 5-ös középszintűt, mint egy 2-es emeltet, még akkor is ha jár érte a plusz 40 pont. Hogy az egyetemen hogy fogok boldogulni a matekkal, még nem tudom, de majd lesz valahogy. Hátrányodra nem fog válni, ha belekezdesz, belekóstolhatsz az olyan matematikai példákba, amibe középszinten biztos nem... Aztán rajtad áll a döntés, hogy közép vagy emeltszintű vizsgát teszel. Egyet viszont tarts szem előtt! Az integrálás és deriválás mellett ne feledkezz el a legegyszerűbb feladatok gyakorlásáról sem, mert akadnak jelentős különbségek mateknál a két szint között...
2010. jan. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 czibles ***** válasza:
ha nem matek korepetálásként fogod fel a plusz matekórákat, akkor jó. nállunk van aki igy fogja fel és csak háráltat minket, tehát ha igy gondolsz rá akkor a többiek érdekében inkább ne menj.
2010. jan. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
mindenképp. később akármilyen pályára mész, a matekra nagy szükséged lesz
2010. jan. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
melyik gimibe mész??
2010. jan. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

én nem szeretem a matekot de 9.-ben vagy 10.-ben amikor el kellett dönteni hogy emelt vagy közép akkor én a középet választottam, pedig 3-as 4-es dolgozatokat szoktam írni. de nem bántam meg, mert amúgy sem emelt szinten értisségiztem volna. ezt is vedd figyelembe, hogy matek pályán akarsz-e tovább menni/maradni, és hogy majd ha odaérsz az érettségihez akkor majd emelt szinten szeretnéd-e megcsinálni a matematikát.

ha emelt szintű oktatásra jársz attól még érettségizhetsz középszinten, de (nem azt mondom hogy fölösleges, mert nem az, a tanulás sosem az) lehet hogy akkot túl nagy erőfeszítés, és nem fogod hasznát venni.

de ha tényleg nagyon szereted a matekot akkor szerintem gyakorlással megállod a helyedet. sok szerencsét

2010. jan. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!