Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A matematikához születni kell?

A matematikához születni kell?

Figyelt kérdés
2009. dec. 2. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ. Ha nincs érzéked a matematikához, attól még például matektanár simán lehetsz. A matek pont egy olyan tárgy, hogy rengeteg gyakorlással nagyon magas szinten elsajátítható. Nyilván kutató matematikus nem lesz belőled ha nem erre születtél és valószínűleg nem leszel a matematika úttörője, de megtanulhatod nagyon magas szinten művelni.
2009. dec. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én meg azt írom igen. Az egyenleteken kívül (amit szerettem )igazán semmi mást nem tudtam elsajátítani, mert 1xűen nem értettem. Logika kell hozzá, ez az alap. Meg jó térlátás. ez tanulható esetleg.
2009. dec. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem, jó tanár kell hozzá. Gimiben olyan tanárunk volt, aki megtanított minket gondolkodni. Az az előrelátó gondolkodás, a felismerés hogy tévúton jársz, a problémához való megfelelő eszköz kiválasztása - ezek mind végigkísérnek azóta is az éltemben, nemcsak a matekban.
2009. dec. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
problémamegoldó készség kell hozzá, de az fejleszthető.be lehet magolni,de jó matematikus magolóból nem lesz, de attól még simán lehetsz 5-ös.
2009. dec. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Csak sokan elhiszik, hogy hülyék hozzá és ennek szellemében élnek. Ismerek olyanokat akik általánosban gyenge matekosok voltak, középiskolában kaptak egy jó tanárt és 4-5ös tanulók lettek. Amondó vagyok, mindenkiben van egy kis matematikus, nem szabad hagyni, hogy elvesszen, gyakorolni kell!
2009. dec. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
igaz, az biztos, hogy egyszerűbb rá mondani, hogy ehhez hülye vagyok, mint tenni ellene
2009. dec. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, én meg voltam győzve róla, hogy hülye vagyok hozzá és kész..aztán szerencsémre kaptam 1 tanárt, aki nagyon jól tanított és megszerettem mellette a matekot:)nagyon jól ment, ráadásul a párom fizikát tanul:D:P ő vezetett rá a matek megértésére:)
2009. dec. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!