Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy teljesen humán beállítotts...

Egy teljesen humán beállítottságú embernek mennyire nehéz elvégezni a pszichológia szakot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval, 18 éves lány vagyok és régóta érdekel a pszichológia, de aggaszt, hogy ez a szak amolyan átmenet a "humán és reál" szakok között. A biológia engem nem is különösebben érdekel, ellenben imádok pszichológiai témájú könyveket olvasni, emiatt nehezen mondanék le a szakról. A biológia, a matematika (statisztika) mennyire komoly kihívás? Tudom, hogy nem olyan, mint az orvosin, de tőlem abszolút távol állnak, és nagyon félek, hogy egyáltalán mi lenne ott velem.


Van valakinek tapasztalata vagy véleménye? Más humános hogyan boldogul(t)?


Köszönöm előre is a válaszokat!


2014. dec. 12. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Ha nem hiszel ebben a "humán-reál" hülyeségben, akkor sokkal könnyebb.
2014. dec. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hiszek benne, mert saját magamon érzem. Nekem a biológia pl. olyan szinten érdekel csak, ami az életben hasznos tudást jelent, a neuronok kapcsolódása már nem igazán. De pl. történelemől vagy irodalomból meg imádok jobban elmélyülni a dolgokban, azoktól sokkal inkább érzem, hogy ragad rám valami műveltség, és össze sem hasonlítható, hogy mennyivel könnyebb és maradandóbb is a számomra. Szóval szerintem nem teljesen hülyeség, még ha nem is ennyire sarkalatos a dolog. :)
2014. dec. 12. 19:49
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ebből nekem csak annyi derült ki, hogy szereted a történelmet és az irodalmat. De sokan vannak, akik képesek elmélyülni matematikában és irodalomban is. Én ezt az egész humán-reál felosztást kifejezetten károsnak tartom. És mivel szerintem egy mondvacsinált dilemma az egész, ezért a kérdésedre sem lehet érdemben válaszolni.
2014. dec. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van, vannak, akik képesek elmélyülni mindkettőben. :) Én sajnos nem vagyok ilyen, pedig tényleg örülnék neki. Kicsi korom óta szenvedek pl. a matekkal, fizikával, kémiával, mindeközben egész életemben kiemelkedően jó voltam a humán tárgyaknak tartottakból. Biztosan vannak, akiknél nincsenek ilyen szélsőségek, apukám is hasonló, időbe telt neki, mire megértette, hogy nem lustaság miatt kapok 1-2 tantárgyból mindig rossz jegyet, hanem mert kb. háromszor annyi időt és energiát fordítok rá, eredménytelenül.


Na, de a kérdésre örülnék, ha válaszolna valaki. :) Hogy mekkora hangsúlyt fektetnek a neurológiára, anatómiára, statisztikára a pszichológia szakon.

2014. dec. 12. 20:38
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
komoly anatómia megy a pszichológián. Ha azt egyáltalán nem bírod, ne menj. Azért azt érdemes megemlíteni, hogy amiket olvasol, nem tudom, hogy szakirodalmak-e és ha igen az is csak az érdekesség szintjét üti meg, viszont a szakon nem csak az érdekes dolgokról fogsz tanulni.
2014. dec. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A statisztika elég alap, rengeteget kell majd vele önállóan foglalkoznod a műhelymunkák, szakdolgozatok kapcsán. VISZONT ezt ne képzeld el nagyon matekosan, sokkal inkább az a lényeg, hogy az alap dolgokat megjegyezd, a fogalmakkal tisztában legyél, és a számítógépes statisztikai programot használni tudd. Ehhez pedig nem kell matematika zseninek lenni.

Én másodéves vagyok ugyan, de eddig a maximum, amit önállóan matekoznom kellett, az IQ számolás volt egy zh feladatban (=szorzás, osztás, összeadás). Emiatt ne aggódj!


A biológia már más tészta. Elég fontos, sok biológia alapú tárgy van, és az önmagában nem nagy hátrány, ha keveset tanultál vagy nincs belőle emelted - viszont ha nem megy, akkor lesznek vele problémáid. A nagyon biológiás alapú tárgyakon kívül a pszichológia területeinek részletes tanulásakor is gyakran előjön a biosz, sokat várnak el, kell tudni. Ha be bírod vágni, akkor nem lesz gond, viszont ha nagyon nem vagy rá képes, akkor gond lesz.


Ha bármi egyéb kérdésed van, írj :)

2014. dec. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy a pszichológiai témájú könyveknek közük nincs a pszichológia szakhoz, erre általában akkor jön rá az ember, amikor elkezdi tanulni egyetemen. A statisztika kb semmi, anatómia viszont tényleg sok, és még a pszichológiás tárgyak is teli vannak biológiával, fizikával (bizony...), kémiával. Humán tárgyakkal itt nem sokra mész, viszont gondold át, hogy tényleg humán beállítottságú vagy-e, lehet csak a gimis tanárok voltak rosszak, stb. Ha szeretnél, írj privátot nyugodtan, segítek. :)
2014. dec. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bécs P ***** válasza:
Nem tudom, hogy azóta bejutottál-e már, de kell a biológia a pszichológián. Azért nem olyan vészesen ( anatómia-élettant leszámítva), de megkerülhetetlen, mivel részben biológiai lények is vagyunk, és anélkül nehéz lenne megérteni a bennünk zajló folyamatokat. Emellett magatartásgenetika ( és evolúciós pszichológia) is van pl. Tehát ha valaki tényleg jó akar lenni a pszichológiában, akkor ezeket is tudnia kell függetlenül attól, hogy milyen beállítódású. De nem lehetetlen, szerintem.
2019. júl. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!