Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megérné a diplomáért gürcölnöm...

Megérné a diplomáért gürcölnöm és szenvednem?

Figyelt kérdés

Már elmúltam 30, de bevallom bánt, hogy nincs diplomám.

Kevesebben érzem magam miatta. A hiányában.

Olyan, mint ha a társadalom is kevésbé értékelné azt akinek nincs diplomája.

A tanulás is mindig rosszul ment. Sose tartottam magam elég okosnak az egyetemhez.

Érdemes lenne gürcölnöm és óriási áldozatokat hozni a következő 6-7 éveb, hogy legyen diplomám ?

Miközben azt látom, hogy azzal együtt sem a tudnak a szakmájukban elhelyezkedni vagy munkanélküliek. Na meg a fizetésük sem minden eseteben több annyival.

Ismerek ilyeneket.

Érdemes lenne nekem gyenge képességűnek egy büfészakot elvégezni.

Nagyon nem vagyok géniusz.

Tudom mit mutat a statisztika. Diplomások előnyben.

A szakmunkás ismerőseimnél lényegesen több gondot látok.

Csak buta vagyok ahhoz, hogy szakot végezzek el amiből meg is lehet élni.

Nagyon bánt, hogy buta vagyok! Olyan jó lett volna fiatalon egyetemre járni.

Hozhat az életemben még valami nagyon ha középkorúként keresek valamit ?



2014. dec. 22. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha így teszed fel a kérdést, válaszom határozott nem!

Minek a diploma, ha növelni akarják a közmunkások számát és lapátot, söprűt, csákányt biztosítanak a munkavégzéshez!

2014. dec. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyan szakot nem érdemes végezni, amivel biztosan nem lesz munkád. Ha találsz olyat, ami érdekel és lesz is vele munkád és van is rá pénzed, akkor nyugodtan végezzed, de enélkül nincs értelme. Nem leszel kevesebb diploma nélkül.
2014. dec. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen fölösleges. Nekem is van, de nem tudom, minek, mert diplomás igénylő álláslehetőségek vagy nincsenek, vagy hiába jelentkezek, válaszra se méltatnak. Amihez meg elég egy érettségi, ott letagadom a diplomámat, mert ha kiderül, hogy van, akkor azt mondják, túlképzett vagyok, és azért nem vesznek fel.
2014. dec. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Kedves kérdező, attól, hogy nem te vagy a világ legokosabb embere még lehetsz kiváló szakember! Én például ezerszer többre becsülök, egy kőművest vagy festő-mázolót, vagy asztalos, mint egy tipikus haszontalan bölcsészt. És ezt egyetemistaként mondom. Az a baj, hogy manapság mindenkit felvesznek az egyetemekre értelmetlen szakokra és nem lehet normális szakembert találni, aki legyártaná a konyhabútort, vagy lecsempézné a fürdőt.
2014. dec. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Őszintém szólva a kétkezi munkával is bajban vagyok.

Ismered azt a mondást, hogy valakinek ott van a kezében a szakma?

Na nekem nagyon nincs !Fúrás,faragás,szárszámhasználat nincs a kezemben. Sajnos.


Csak én látom úgy, hogy a diplomásokat többre becsüli a társadalom?

Hány diplomás magasan képzett nő szeretne egy kőműves felesége lenni?

Tudom, hogy szakember hiány van.

Végeztem már kemény fizikai melót,tudom mi az.

Nagyon távol áll tőlem az építő ipar is.

Az erdészethez matek kell. :-(

2014. dec. 28. 15:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Megnyugtatlak: mindenhová kell matek. Értsd szó szerint. Kivéve ha óvónő akarsz lenni, ott talán nincs. Amúgy ettől nem kell félni, egy marék aggyal és némi szorgalommal teljesíthető.
2014. dec. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Off: utolsó válaszoló, az óvónőknek is kell matek. Nálunk komoly matekkurzusok vannak a főiskolán.
2014. dec. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Helyesbítés: ezek szerint mindenhová kell matek :D
2014. dec. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!