Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE-politológia. Vélemények?

ELTE-politológia. Vélemények?

Figyelt kérdés

Nem akartam túlbonyolítani a kérdést. :) Szóval elsősorban az érdekelne, hogy milyen a színvonal, mennyire nehéz és mennyire száraz vagy érdekes az anyag. Engem érdekel az államigazgatás és a jog, meg a politológia, de lehet, hogy később inkább a kriminológia felé mozdulnék el, vagy valami nemzetközi irányba.


Örülnék, ha írnátok véleményeket, tanácsokat vagy tapasztalatokat, bármit. :)


Köszönöm előre is!


2014. dec. 26. 16:55
 1/2 anonim ***** válasza:
70%

Pesten több helyen oktatnak politológiát, én az elte-t ismerem, jogászként oda járok. Illetve van pár Corvinusos ismerősöm, akik polra járnak.


A különbség a kettő között, hogy az elte-n sokkal inkább elméleti, dogmatikai és jogi síkra viszik el a pol-t, mint a corvinuson. Kevés a módszertani tárgy (pl. statisztika, adatelemzés, kutatás stb.) Emellett elég sok fszságot is fogtok tanulni, aminek nincs sok értelme.


A Corvinus valamivel módszertanibb, plusz van néhány gazdálkodástudományi tárgy, amelyet én 5-10%-kal hasznosabbnak látok, mint a sok jogelméleti dolgot.


Emellett az elten gyönyörűen fingatnak, szívatnak, jóval nehezebb elvégezni, mint a Corvinus polt. (Bár még így is egy nagyon könnyű képzésről van szó) A corvinuson kevésbé alapos a képzés, gyakorlatilag egy szabadidőközpont.


Nem látok pele a politológusi piacba, de nem hallok jókat felőle. A diploma képességet nem ad, érteni nem igazán fogsz semmihez sem, szerintem az elhelyezkedési esélyek sem jók. Magánszféra minimális, néhányan a tudományos pályára térnek át, kutatnak az MTA-nál, kevés pénzért.


Azonban a módszertani részével elég jól lehet boldogulni, ismerősöm NAGYON ráfeküdt a módszertanra (ismétlem, NAGYON), statisztikára, matemtikára, statisztika programokra, elemzésekre, kérdőívek kiértékelésre, és a programozásra. Ez a része elengedhetetlen a politológia szakmában, de kevesen értenek hozzá. Ezt a tudást egyetemen kevésbé fogod megkapni, kivéve, ha más karokról felveszel ilyen tárgyakat, és mellette te magad specializálódsz ezekre, önállóan, vagy keresel olyan intézményeket, ahol ezt meg tudod kapni (pl szakkolik).


Ezzel rá is tértünk arra, hogy az egyetem önmagában keveset nyújt, neked kell minél több energiát belefektetned az egészbe. Önmagában a diploma nem jó semmire. Ha mellette elérted azt, hogy tudományos folyóiratokba publikáltál, versenyekre jártál, diákszervezetekben (pl. szakkollégiumokba jártál, ahol plusz órákat vettél fel és kapcsolatokat építettél) voltál tag (lehetőleg a komolyabbakba), specializálódtál valamilyen irányba, ami keresett, OTDK dolgozatot írtál, netalántán helyezést is elértél, és nyelveket is tanultál, szakmai gyakorlatot is szereztél, akkor azt mondom, hogy jó eséllyel fogsz magadnak egy jó állást találni. És ezek a "mellékes dolgok, tevékenységek" teszik ki majd az időd 80%-át, a maradék 15% az egyetem lesz. Ebből is látható, hogy mennyire nem ér semmit csak az egyetemi órákra fókuszálni (és ez nem zárja ki azt, hogy mindenből 4-5-ösnek kell lenned legalább).


Ha megvan a BA diploma, akkor utána ajánlom a CEU-t (Central EU University), ami egy jó hírű, komoly képzést nyújtó hely, nehéz oda bekerülni, de nem lehetetlen, ha az egyetem mellett nagyon sok dolgot csináltál, és fel tudsz mutatni komoly eredményeket.


Kriminológia Mester van az elte-n, nem ismerem milyen, a lehetőségeket sem, szerintem alapvetően nem ad színvonalas képzést, ahogy egyik egyetem sem Magyarországon.

2014. dec. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Értem, nagyon szépen köszönöm az átfogó választ! :) Már mástól is hallottam, hogy nehéz lesz ezzel boldogulnom, főleg lányként, de eddig nem találtam olyan szakot, ami jobban megtetszett volna. Az meg küldön tetszik, hogy az ELTE jogi síkra is elviszi a politológiát, és hozzám az elmélet közelebb áll, mint a módszertan. Legalábbis most így gondolom, aztán majd kiderül. :) De nyilván mindent beleadnék, én elsősorban a nyelvtanulásra készültem ráfeküdni, de fontolóra veszem azokat is, amiket Te mondtál.


Még egyszer köszönöm, hogy írtál! :)

2014. dec. 27. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!