Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A fiam 5 évig tanult angolt...

A fiam 5 évig tanult angolt az általános iskolában, szakközépben betették németre, meg is bukott félévkor, Az igazgató nem akarja átengedni angolra. Kaphatok-e számára olyan igazolást, hogy "nem alkalmas" a német nyelv tanulására? :-s

Figyelt kérdés
2010. febr. 4. 08:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Nézd, én általánosban 8 évig tanultam németet. Direkt olyan szakra jelentkeztem középiskolába, ahol német volt a fő nyelv. Ehhez képest angolos osztályba kerültem. Nem volt könnyű, de megküzdöttem vele. Több időt kellett rászánnom, meg az elején külön tanárhoz is kellett járnom, de aztán csak leérettségiztem belőle négyesre. Szerintem nagyon sok függ a gyerek hozzá állásától is, mert én is sokáig dühöngtem azon, hogy ehhez teljesen hülye vagyok, nem megy ez nekem, de ezzel nem voltam előrébb. Ezt be kell látni, ha szükség van rá segítséget kell igénybe venni, egy barát-osztálytárs-tanár személyében. Szerintem erről igazolást sehol sem adnak.
2010. febr. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem, ilyen nincs. Nincs olyan, hogy valaki egy nyelv tanulására nem alkalmas.


Beszélj a némettanárral. Derítsd ki, hogy mik a követelmények, kezdő-e a német. Ha kezdő német van, akkor a fiadnak kell fejmosást tartanod, hogy kapja össze magát.

2010. febr. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Csak akkor kapsz igazolást, ha a magyar sem megy neki. Dislexiáról szóló papírt kaphatna ilyenkor, és nem kellene nyelvet tanulnia. Amúgy meg párom is ugyanígy járt, mint a te fiad, és ő is megbukott, de aztán észhez kapott és azután mindig átment. Tényleg sok múlik a hozzáálláson. Ha a fiad még így sem akar tanulni, akkor írasd át másik iskolába, ahol angolt tanulhat.
2010. febr. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem kaphatsz sehol igazolást arról, hogy a gyerek alkalmatlan a német nyelv elsajátítására. Mert ilyen nincs. Mindenki képes egy minimum szintet elérni, a fiad is. Csak egyszerűen keresi a kibúvókat, rossz a hozzáállása. Nem azért bukik meg, mert (bocsi a kifejezésért) hülye lenne, mert aki beszél angolul, annak könnyű elsajátítania a német nyelvet is, hanem mert úgymond "sztrájkol", hátha így angolos lehet.

Tanácsolnám a kedves Kérdezőnek, hogy támogassa a gyermek nyelvtanulását, még ha az német is és ne add a lovat alá ilyen butaságokkal, hogy alkalmatlan lenne (ilyen nincs!)... mert úgy érzem a kérdésedből, hogy neked sem lenne ellenedre. Amire te gondolsz, az a dislexia, de az sem abban nyilvánul meg, hogy egyszer keni-vágja az angolt, aztán a német nem megy. Az teljesen más...

Tapasztalatból mondom, amit írok, mert 1. én is tanultam németet és angolt (párhuzamosan is), 2. ilyen korú gyerekekkel foglalkozom.

2010. febr. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
van olyan ^^ h nem alkalmas de akkor angolt se fog tanulni^^
2010. febr. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én nem maradnék olyan iskolában, ahol az igazgató határozza meg, hogy én milyen nyelvet tanuljak. A jelentkezéskor nem kérdezték meg, hogy milyen nyelvet akar tanulni? Ha ilyen az igazgató, akkor nem lehet ez az iskola olyan jó, hogy ott kéne maradni. Van olyan, hogy valaki utálja a németet, ami sokkal nehezebb, mint az angol, és ráadásul az angol ezerszer hasznosabb.
2010. febr. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Esetleg azt mondod az igazgatónak, hogy zsidó származású vagy, és zsigeri utálat van a családodban a német nyelv ellen.

Amúgy nehéz is, nem szép hangzású, a jövőre nézve haszontalan.

Vacak iskola stupid igazgatója!

2010. febr. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ! Megpróbálom az igazgatónővel még1x lelevelezni.. :-( egyébként amikor rákérdeztem, a válasz annyi volt, "valakinek németre is kell járnia..." no comment...
2010. febr. 6. 13:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Végül mi lett?
2017. febr. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Műszaki suli?
2017. febr. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!