Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A kollégium tényleg nagyon rossz?

A kollégium tényleg nagyon rossz?

Figyelt kérdés
Mindenki akit megkérdeztem azt mondja, hogy rossz, nem lehet tanulni.Én attól félek hogy olyan szobatársat kapok ki, aki nem szimpatikus, vagy nem tudok tőle tanulni.A bulikat szeretem, de a tanulás első lenne.

2015. jan. 7. 22:03
 1/3 anonim válasza:

Mindegy, hogy milyen szobatársat kapsz, mert az egész kollégium szeptembertől decemberig szinte folyamatosan bulizik. Ez alól kivételek a pénteki, és a hétvégei napok, mert akkor általában hazautaznak.

Szerintem nem rossz a kolesz élet, főleg, ha olyan az egyetem/főiskola, ahová járnak lányok is :)

2015. jan. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én jogi karra szeretnék menni de még nem döntöttem el.Ott milyen az élet?
2015. jan. 7. 23:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Jogról nem tudok nyilatkozni.

Akkor van gáz, ha kifogsz egy bulisabb szintet, amúgy komolyabb egyetemeken igyekeznek csendrendelettel szabályozni ezt és be is tartatni. Olyan volt már, hogy nem tudtam tanulni, mert a szobatársamnak sürgős trécselhetnékje volt a barátnőjével, de erre is van megoldás. El lehet menni könyvtárba, vagy a legtöbb kolinak van tanulószobája, esetleg csak egy aulája, ahova le lehet ülni tanulni nyugiban. Ezen felül sokat segít, ha tudsz zenével a füledben tanulni.

Az is előfordult, hogy hajnali 2-kor esett haza részegen valaki, nagy ügy... máskor meg én estem haza hajnali 2-kor részegen. :D

Nem mondom, hogy kényelmes a kolis élet, de ha viszonylag tűrhető szobatársakat fogsz ki, akkor nincs gond belőle. Mindenkinek érdeke, hogy menjen az együttélés. Ez alól csak az elsősök kivételek általában, akik még adnak a buli, pia, haverok és sz*runk bele a világba életérzésnek. Akadnak persze idősebbek is hasonló felfogással, de kicsit kevesebben. Na az ilyen gólyácskák 70%-a az első vizsgaidőszaknál kicsit megtorpan és rájön, hogy nemárt néha tanulni is, lesüllyed a "normál" kategóriába, aki már ÉJSZAKA is pihenne néha. :D

Nagyjából 20% menthetetlen, 10% pedig kiesik a francba. (Egyéni hasraütött statisztika)

Később ha már tudod kivel szeretnél lakni és meg lehet válogatni, akkor nem szokott probléma lenni.


Összességében én elvagyok, de én nyitott személyiségnek tartom magam, aki nem akad fenn mindenen. Lehet, hogy nem lesz szimpi minden szobatársad, majd ha már ismersz másokat, akkor variáltok. Nem lehet mindenkinek mindenki szimpatikus, ez egy ilyen bicikli.

Olyanoknak tényleg nem jó, akik csak hullaszagban tudnak tanulni és síri csendben, akik minden neszre felriadnak legmélyebb álmukból is, akit zavar a másik puszta jelenléte is, akit a hideg ráz, ha valakinek kicsit más a ritmusa, mint neki, stb. Kell egy jó nagy adag alkalmazkodóképesség, de amúgy szerintem vállalható.

2015. jan. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!