Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg olyan rossz a középisk...

Bummalma kérdése:

Tényleg olyan rossz a középiskolai kollégium?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy sokan mondják hogy rossz mert bevagy "zárva" . De biztos van sok jó oldala is. Nektek mi a véleményetek?
2011. jan. 6. 20:08
 1/5 anonim válasza:
100%
Én 4 évig kolis voltam és vegyes érzelmekkel távoztam..Az a lényeg h nyitottnak kell lenni az emberek felé.Ha van baráti társaság akkor a bezártság "érzése" is átalakul.Persze bizonyos mértékben szükség van a szabályokra is.
2011. jan. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Nem. Egyáltalán nem rossz. Nem kibírni kell, hanem átélni, élményekkel gazdagodni. Furcsa lesz, hogy mondjuk 16.00-19.00 kötelező tanóra, ahol valahol középen max egy 20 perces szünet van (nálunk ilyen volt), de ha elérsz egy bizonyos tanulmányi átlagot, akkor szobán tanulhatsz, és az átlag növekedésével értelemszerűen a kimenőid száma is emelkedik. Én már 25 éves vagyok, de még mindig mosolyogva gondolok vissza a gimis éveimre, a kolira, a szobatársakra, a nevelőtanárokra (egyetemen persze sokkal lazább a koli, de a középiskolás kollégiumnak nevelnie kell téged, emiatt szigorúbb). Bátran legyél kolis, merj belevágni, hidd el, jó lesz!

25/L

2011. jan. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
én ugyan nem vagyok az, de sok osztálytársam az. az első évben elég rossz, mert a nagyobbak sokat szivatnak (persze nem minden iskolában).. ez a golyaévvel jár:) A kaja elég rossz(persze nem minden kollégiumban), a szilencium a legrosszabb (3 óra tanulás).. de összességében lehet jó is, jó fej srácok járnak oda és lehet barátkozni (inni,szivarazni):D ha jók a szobatársaid, jó évek elé nézel
2011. jan. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én is voltam kollégista, azt kell hogy mondjam, hogy a kollégium lehet pokol de ezzel ellentétben lehet a legnagyobb bulihely az ember életében. Én is mindenkinek csak ajánlani tudom! A csendesebb visszahúzódóbb emberkéknek elején lehet, hogy több problémájuk lesz mint a nagyszájú, nagydumás emberkéknek. Tényleg a nyitottság meghatározó dolog. Jó kapcsolatokat kell kialakítani, barátkozni, és fontos valóban a szobatárs is. Ha a szobatársaddal rosszban vagy akkor meg van cseszve az egész, senkinek nem jó olyan légkörbe "hazamenni" ahol állandó a feszkó. Magánélete nem nagyon van az embernek koleszba. Csomó mindent meg lehet tanulni itt. Szivatások vannak, nyilván a kisebbeket szivatják, de egyszer fordulni fog a helyzet, csak türelemmel kell lenni. Álagban minden évben jött hozzánk 9-10 új gyerek akik közül év végére maradt 3-4. Nem mindenki bírja a koleszt, de egy hatalmas élet tapasztalatot jelent. Önállóbb lesz az ember. Magára van utalva sokmindenben. Összességében a kolesz jó, mindenkinek ajánlom!
2011. febr. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%

Egyáltalán nem. Hatalmas életstílus kollégiumba lakni. Egy éve vagyok még csak koleszos, de eszem ágában sincs lemondani erről a kincsrol.

Nagyon nagy móka tud lenni ám a kolesz. Vasárnap amikor újra látjátok egymást, mindenki felpakolva egy heti kajaval és amit mar vasárnap este meg is esztek. A csütörtöki számoljuk össze mennyi pénzünk is maradt, futja - e még buszpenzre.. :))

Amikor a legközelebbi boltba napjában háromszor mész, és már kívülről tudod, hogy mit mondanak be, ha megnyílik egy újabb kassza. Kollégiumba nincs olyan, hogy rocker,emo,meleg,cigany.. mindenki ugyan olyan ember. Egy nagy csalad, jó sok veszekedessel.

Mert igen. A napi kettő összezördülés már-már megszokott lesz. De ez is csak elorevisz.

A legszebb évek, a koleszos évek!

2016. jún. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!