Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül az orvosi egyetem?

Mennyibe kerül az orvosi egyetem?

Figyelt kérdés
Jelenleg a bankban van kb. 1 millió forintunk és kb. 20 ezer forintot kapok havonta, mert félárva vagyok, ezen felül még mennyibe kerülne egy hónap, ha tudok otthonról valamennyi kaját vinni, és koleszos lennék, meg persze nem kéne minden könyvből új? Ti mennyiből jöttök ki?

2015. jan. 11. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez egyénfüggő, de én vidéki egyetemen havi ötvenből jövök ki kényelmesen.
2015. jan. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem tudom mennyiből jön ki, végülis csak a könyvek kerülnek oda többe, mint más egyetemre, max ha fizetősön vagy az a durva, de gondolom nem arra szeretnél menni

na szóval a lényeg amiért írok, valószínűleg te megkapnád a szociális ösztöndíjat is, meg nézz utána hogy milyenek vannak még

2015. jan. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én elsős orvosis vagyok a SOTE-n, mi is elég szegények vagyunk.

Én államira járok, önköltségesen 1 000 000/félév (nem pontosan ennyi). Államin nekem kb az egyetemen csak a Sobotta atlaszért kellett 40 000-et fizetnem, a funkciért kb 8 000-et (mert használtan vettem), a többi könyvet meg fénymásoltattam, durván 10 ezerből kijöttek... (az összes fénymásolt könyv).

Kapok szociális ösztöndíjat, ez 50 000 ft/hó + állami ösztöndíjat is igényeltem, ami 125 000/félév, úgyhogy most nagyon jól elvagyok. :)

BKK bérlet kb 3500/hó + ebéd előfizetés a klinikákon 8-10 000/hó + ismerősnél albérlet 15 000/hó + egyéb 5-10 000/hó.

Remélem tudtam segíteni.

19 F SOTE

2015. jan. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!