Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Anyumnak van igaza? Vagy...

Anyumnak van igaza? Vagy álljak ki a saját véleményem mellett?

Figyelt kérdés
Tavaly szeptemberben elkezdtem a fősulit nappalin, azonban egyáltalán nem tetszik a szak. Valahogy mást vártam, és igazából a tanítás sem a legfényesebb, 0 tudással vizsgázunk röhögve ötösre (szerintem ennek nem sok értelme van). Engem mindig is a közgazdaságtan vonzott, azon belül is a pénzügy, azonban ezeken a szakokon olyan magasak a ponthatárok, hogy esélyem sincs bekerülni államira. Ugye ott a diákhitel2, amivel tudnám fizetni az önköltséges képzést, levelezőn durván 1,5M lenne a 7 félév, de én nem szívesen szeretnék már mínusszal neki indulni az életnek.. Egyrészt az sem biztos, hogy olyan munkát kapok ami jól fizet, ha meg minimálbérért dolgoznék, akkor a büdös életbe nem fizetném vissza, tekintve, hogy a fizetéstől függ a törlesztő nagysága. Épp ezért arra gondoltam, hogy megcsinálok egy sima FOKSZ-ot ugyanezen a szakon, és ennyi. Láttam mostanában álláshirdetéseket is, 170E körüli fizetéssel kerestek nem diplomásokat, ilyen szakmával. Ide ugye bekerülnék államira is, de anyum csak azt hajtja, hogy diplomázzak le, mert megvan az eszem hozzá stb.. Na igen, de most csak azért, hogy legyen egy diplomám, nem szeretnék olyan szakot elvégezni, ami nem érdekel.. De a diákhitelt sem szeretném felvenni. Szerintetek? Melyik lenne a jobb döntés?

2015. jan. 15. 12:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Felnőtt vagy, állj ki a döntéseidért és azért, amiben hiszel. Anyukád aggódik, ami természetes, de ha látja, hogy nem a napot akarod lopni otthon fősuli helyett, akkor egy szava nem lehet.
2015. jan. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pont azért szeretném a FOKSz-ot is levelezőn csinálni, hogy mellette dolgozhassak és besegítsek Neki. Gondoltam arra is, hogy ha esetleg a szakképzés után sikerülne elhelyezkednem a szakmámban, akkor még akár le is diplomázhatok.. De anyum szerint akkor már úgy sem fogok.
2015. jan. 15. 13:03
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
És szerinted? Mert itt igazán az számít.
2015. jan. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
milyen szakon tanulsz? melyik fősuli?
2015. jan. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy pontosan én sem tudom, hogy mi lenne a helyes. Megértem anyum nézőpontját is, csak a legjobbat szeretné Nekem, de valamilyen szinten a saját álláspontom is helyesnek tartom.
2015. jan. 15. 13:09
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

Mit tanulsz most?


A helyedben mindenképpen befejezném ezt az évet és a sikeres!!! vizsgák utána passzíváltatnám magam. Így ugyanis meg lenne a lehetöség arra, hogy ha netán késöbb meggondolod magad, akkor tudd folytatni és ne vesszen el ez az éved se.


Utána - a befejezett elsö év után - ha még akkor is úgy gondolod, végezd el a FOKSZ-t, ezzel nem sokat veszíthetsz. (Levelezöre nem biztos, hogy tudnál menni - amikor utoljára foglalkoztam a témával, akkor feltétel volt egy munkahely -, de mindenkeppen elöre kellene leszervezni a váltást.

2015. jan. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ha passziváltatom magam, akkor az államilag támogatott 12 félévből az -1 félév? Vagy úgy nem?
2015. jan. 15. 13:17
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A pénzügyi szektorban is el lehet helyezkedni... ott úgysem diplomát kérnek, hanem észt, Ők fizetik a képzésed, és teljesítmény arányos a béred... így akár többet is kereshetsz mint diplomásként.


Manapság már minden szülő leragadt ott, hogy diploma=biztos munkahely és sok pénz. Pedig marhára nem! Nálam is erőszakolták a diplomát, meg is csináltam, mégis olyan munkahelyem van ahova nem kell. És többet keresek, mint a végzett szakmámban, soha! (itt Mo)


Keresni kell egy korrekt pénzügyi céget és onnan a saját eszeddel és szorgalmaddal többre viszed. És fizetik a taníttatásod is, ugyanúgy kapsz bért a tanulás alatt is.

2015. jan. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A passzív félévvel nem veszítesz támogatott félévet.

Én azt mondanám, ha már úgyis felsőfokún gondolkozol, akkor inkább tedd le a diplomát, előnyben leszel a munkaerőpiacon. A megszerzett tudás egyrészt nagyobb, másrészt mindig előnyben leszel azokhoz képest, akik csak a 2 éves képzést tették le, és az alapfizetésed is több a diploma miatt. Ha egy állásra nem kifejezetten várnak el egy képesítést, az még nem jelenti azt, hogy nem a képzettebb kapja meg a munkát, ha jelentkezik olyan. (És jelentkezni fog.) Persze megteheted azt, hogy először elvégzel egy 2 éves képzést, az utolsó félév szakmai gyakorlat, megpróbálsz vele elhelyezkedni, de közben folytatod tovább a tanulmányaidat a diplomáig.. Levelezőhöz egyébként nem kell munkahelyet igazolni, nem tudom, régen mi volt, de az elmúlt 10 évben nem tapasztaltam és nem hallottam ilyesmit senkitől.

2015. jan. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%

Szóval a felét már megcsináltad ennek a szaknak? És ha jól sejtem államin és téged akkor érintett a röghöz kötéses móka is, nem? Ha otthagynád a sulit, vissza kéne fizetned - bár javíts ki, ha tévedek, de ilyesmi rémlik. Ezt akkor figyelembe kéne venni, lehet ésszerűbb lenne befejezni, egyszer még jól is jöhet akár. A képzés díját is meg kéne nézni, ha nem vészes, akkor annyi befektetést megérhet a dolog.

Manapság jól jön, ha több lábon áll az ember. De neked kell eldöntened, kiszámolnod, stb.

2015. jan. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!