Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Anyumnak van igaza? Vagy...

Anyumnak van igaza? Vagy álljak ki a saját véleményem mellett?

Figyelt kérdés
Tavaly szeptemberben elkezdtem a fősulit nappalin, azonban egyáltalán nem tetszik a szak. Valahogy mást vártam, és igazából a tanítás sem a legfényesebb, 0 tudással vizsgázunk röhögve ötösre (szerintem ennek nem sok értelme van). Engem mindig is a közgazdaságtan vonzott, azon belül is a pénzügy, azonban ezeken a szakokon olyan magasak a ponthatárok, hogy esélyem sincs bekerülni államira. Ugye ott a diákhitel2, amivel tudnám fizetni az önköltséges képzést, levelezőn durván 1,5M lenne a 7 félév, de én nem szívesen szeretnék már mínusszal neki indulni az életnek.. Egyrészt az sem biztos, hogy olyan munkát kapok ami jól fizet, ha meg minimálbérért dolgoznék, akkor a büdös életbe nem fizetném vissza, tekintve, hogy a fizetéstől függ a törlesztő nagysága. Épp ezért arra gondoltam, hogy megcsinálok egy sima FOKSZ-ot ugyanezen a szakon, és ennyi. Láttam mostanában álláshirdetéseket is, 170E körüli fizetéssel kerestek nem diplomásokat, ilyen szakmával. Ide ugye bekerülnék államira is, de anyum csak azt hajtja, hogy diplomázzak le, mert megvan az eszem hozzá stb.. Na igen, de most csak azért, hogy legyen egy diplomám, nem szeretnék olyan szakot elvégezni, ami nem érdekel.. De a diákhitelt sem szeretném felvenni. Szerintetek? Melyik lenne a jobb döntés?

2015. jan. 15. 12:56
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Nem, még csak 1 félévet teljesítettem a 7-ből.


Azt az egyet viszont tudom, hogy én ebben a szakmában soha nem szeretnék dolgozni. Specializálódás után vagy gépgyártó vagy gépüzemfenntartó lehetnék.. Ez komoly mellényúlás volt részemről, bár én voltam a buta, mert a felvételi előtt csak a szak leírását olvastam el (az még szimpatikus is volt) viszont, hogy milyen tárgyakat tanítanak, az nem néztem meg..

2015. jan. 15. 13:36
 12/13 A kérdező kommentje:
Ja, és tudomásom szerint első félévnél még - ha váltok - nem kell visszafizetnem. De lehet tévedek.
2015. jan. 15. 13:38
 13/13 anonim ***** válasza:
1 félév után még nem kell visszafizetned :)
2015. jan. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!