Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha kb mindenből...

Mit csináljak, ha kb mindenből megbukok annak ellenére, hogy sokat tanulok?

Figyelt kérdés

Egyetemen vagyok, 3. félévem végén. Még mindig van olyan tárgyam, ami első féléves, és múlt héten újra egyes lett a vizsga. Pedig szépen beosztottam magamnak 2 hétre, hogy melyik nap hány tételt tanulok, azokat napi sokszor elolvastam, közben pihentem.

Zh-kon is bukdácsolok, annak ellenére, hogy járok külön tanárhoz, aki nagyon jó fej, és nagyon jól magyaráz. Zh előtti héten van, hogy minden nap napi 4-5 óra korrepem van. Értem a dolgokat, meg tudom oldani otthon a feladatot, beülök zh-ra, és azt se tudom, eszik vagy isszák a dolgot.

Minden órára bejárok, ebben a félévben egy hetem volt amikor nem voltam, azon kívül nem lógtam, és odafigyeltem, órán értem az anyag 80-90%-át, önálló munkával boldogulok, az otthonra gyakorlásra javasolt feladatokat meg tudom oldani.

Mégis bukdácsolok.

Miért lehet ez?


2015. jan. 25. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen szak?
2015. jan. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is vannak ilyen ismerőseim és én azt vettem észre, hogy rosszul tanulnak.


1. Amit te is említettél: beosztják az idejüket, hogy napi x óra tanulás meg, hogy hányszor olvasnak el valamit. HIBA! Nem az órát kell nézegetni, meg számolgatni, hogy hányszor olvastad el. Vizsgán sem az lesz a lapon, hogy hány órát tanultál meg hányszor olvastad el. Addig kell tanulni, amíg nem tudod. Ez tantárgytól függően lehet annyi, hogy vizsga előtti 2 nap tanulsz 6+6 órát, meg olyan is lehet, hogy vizsga előtt már másfél héttel a napi 7-8 óra alváson kívül egész nap a jegyzetek fölött gubbasztasz.


2. Magántanárra alapozás. HIBA! Ez már gimiben is feltűnt nekem, hogy akik sokat járnak különtanárhoz, általában nem jól készülnek fel a dolgozatokra, de most egy volt gimis tanárom is megerősített ebben, sokan azt hiszik, hogy a magántanárnál heti pár óra feladatmegoldás meg magyarázás azt jelenti, hogy tanultak. Hát nem. Ez akkor hasznos, ha tényleg nagy a homály és még a tananyag sincs meg. Akkor elmész és leülsz vele 1-2 nap 5-6 órára és akkor lehet értelme, de ő nem fogja helyetted megtanulni, maximum elmagyarázza más megközelítéssel a dolgokat meg ad gyakorolni valót.



Egyébként milyen egyetem, milyen szak? Van ahol tényleg csak arra mennek rá, hogy minél több embert megbuktassanak vizsgán, mert az utóvizsgákból meg bukott kreditekből szép pénz jut az egyetemnek. (Tudjuk melyik iskola ez.)

2015. jan. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

ELTE programtervező informatikus szak. Tudom, hogy sokakat kiszórnak, de azt hittem szorgalommal menni fog :/

A külön tanár tudja hogy pontosan milyen módszert várnak órán, így abban segít. Nála megy, de beülök zh-ra vagy vizsgára, és teljes sötétség.

2015. jan. 25. 18:52
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Ja hát ott úgy hallottam, elég rendesen megszórják az embereket a matekkal. Tudod mi volt a szak eredeti neve? Programozó matematikus. Én erről amúgy még jót nem hallottam.
2015. jan. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 regenhart80 válasza:
100%

Tudom ezt már nem ma írtad ki de ugyanígy állok:D

Én is programtervezőn vagyok. Adott a helyzet: órán full értem az anyagot, zh előtt különösebben itthon is rágyakoroltam minden feladattípus ment. Zh-n picit nehezebb példák voltak matekból mint amilyeket tanultunk de pár perc gondolkodással simán rá lehetett jönni, hogy kell megoldani az adott feladatot. Így is tettem, megoldottam mindet és itt jön a plot twist: Egyes lett, de fogalmam sincs hogyan amikor tudom a képleteket, és magát a típust, hogy hogyan kell azt megoldani

2018. okt. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5

Ismerős érzés.

Én otthagytam a bánatba végül, még ez a szivatós matek egy dolog, de a programozás része meg nevetséges, középsulis szint :D

Azóta nyugodtabb az életem :D

2018. okt. 17. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!