Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy eredményesebb a tanulás:...

Hogy eredményesebb a tanulás: egyszerre csak egy tárgyat tanulni, de abból sokat, majd miután ennek a tárgynak vége, egy másikkal ugyanez, vagy egyszerre tanulni mindkettőt, de egyszerre csak keveset?

Figyelt kérdés

2015. jan. 26. 00:21
 1/4 anonim válasza:

Legjobban saját magad tudod kitapasztalni, neked milyen módszerek segítenek a tanulásban, és hogyan fáradsz el benne kevésbé. Nekem könnyebb volt egyszerre csak egy témával foglalkozni, amiben elmélyedhettem, és nem számolgattam az órákat, hogy mikor álljak neki egy másik tárgynak. Sokak számára zavaró, ha egyszerre több területtel is foglalkozniuk kell, így ha úgy érzed, fáradt vagy, tarts rövid szüneteket, állj fel pár percre, menj ki a friss levegőre, pihentesd a szemeid!

Ha egyszerre sok vizsgád lesz, próbáld meg úgy elosztani őket, hogy mindegyik előtt maradjon néhány nap felkészülési időd!

2015. jan. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én most a vizsgák előtt beosztottam a tanulást. Egyszerre csak egy témát. Napi 3 tételt tanultam volt, hogy csak délután kezdtem. 1 tétel kb. 1 óra aztán pihi, gépezés kaja stb. Aztán megint és emgint. :D Ennyire egyszerű. 1 Héten keresztül. Aztán vizsga és megint előről. Kellő időt hagytam magamnak nem pár nap alatt próbáltam emgtanulni. Bár így is nehézkes volt. :D De a sikeres vizsga hmmm megérte... :D
2015. jan. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyetemen én mindig úgy osztottam be a vizsgákat, hogy egyszerre csak egy tárgyat kelljen tanulni. Nem szeretek egyszerre több dologgal foglalkozni, na meg ha nagyjából egyszerre vizsgázom a két tárgyból, akkor igazából mind a két vizsga anyagát kell tudnom egyszerre..:D


Érettségi előtt viszont a szóbeli tételeket vegyesen tanultam, minden nap minden tárgyból x tételt, hiszen ott egyszerre volt mindenből szóbeli.

2015. jan. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálam is egyszerre egy módszer vált be, továbbá nem szeretem besűríteni a vizsgákat, inkább tovább tartson a vizsgaidőszak, de legalább nem kell nonstop tanulni.
2015. jan. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!