Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csinál egy vegyész,...

Mit csinál egy vegyész, gyógyszerész, vegyészmérnök?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lehet rossz témában adtam meg ezt a kérdést, nézzétek el nekem.

Nem is feltétlenül erre lennék kíváncsi, csak nem tudtam megfogalmazni. Szóval, 16 éves vagyok, egy nagyon jó gimnáziumba járok szerencsére, matek-fizika tagozaton vagyok. Mára már sikerült rájönnöm, hogy a fizika nem az én világom. Meg tudom tanulni, és ha ez kell ahhoz, hogy sikereket érjek el mondjuk vegyészmérnökként, márpedig az kell, akkor megtanulom. A matek és a kémia érdekel. Mivel a biosz nem vonz, ezért hagytam a biokémet. De képes vagyok arra is, és mielőtt valaki azt szűrné le ebből, hogy ó, hát ha ilyen nagy az egód akkor minek segítség... akkor megkérem, hogy olvassa tovább. A helyzet az, hogy nem vagyok szuperzseni csodakölök. DE van egy álmom, és hiszek magamban. Csak döntésképtelen vagyok.

A kérdésem tehát az lenne, hogy ennyi "ismerettség" után mit gondoltok? Elég az elszántság és az, hogy imádom a kémiát? Ha igen, mit javasoltok? Melyik foglalkozás áll hozzátok a legközelebb, és miért? Csak érdekel a véleményetek + ha már dolgoztok valamelyik szakmában, kérlek, írjatok róla!



2015. jan. 31. 23:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Én most felvételizem, hasonló dolgokban gondolkoztam. Én gyógyszerészetre jelentkezem majd első helyen.

Ha a kémia érdekel mindenképpen vedd fel majd faktnak, gondolom van rá lehetőséged. :)

Amit minden képpen tudnod kell, hogy a gyógyszerészet az eü.-s szak és emelt biosz kell hozzá. Nem biztos, hogy ezt te be szeretnéd vállalni, gondold át. :)

A többiről... a vegyészmérnök ugye egy mérnöki szak, ott mindenképpen van kémia, matek és fizika is. Főleg gyártással, iparral foglalkozik, tehát gyárban dolgozhatsz majd leginkább, folyamatokat kell ellenőrizned majd, ilyesmik.

A vegyész az ugye a kémia bsc, aztán van msc is hozzá. A vegyész inkább laborban dolgozik, és kutat. (Én ezt jelölöm majd 2. helyen). Azt mondják, hogy nem a legjobb az elhelyezkedés, de szerintem jó vegyészekre van szükség. :)


További infókat kereshetsz felvi-n, de még itt is, ha használod a keresőt. Remélem tudtam segíteni.

2015. febr. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!