Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy van ez most a nem termész...

Hogy van ez most a nem természettudományos tárgyakkal?

Figyelt kérdés

Az informatikát választottam érettségi vizsgatárgyként, viszont a felvételi jelentkezésnél erről egy nyilatkozatot kell kitöltenem, amiben ez szerepel:


"nyilatkozom, hogy középiskolai tanulmányaim alatt nem tanultam – a felsőoktatási felvételi eljárás során beszámítható módon – természettudományos tantárgyat (azaz sem biológiát, sem fizikát, sem földrajzot, sem kémiát, sem természettudományt).

Ezért kérem, hogy a tanulmányi pontjaim számításánál az alábbi természettudományos jellegű – de jogszabályban nem meghatározott – tantárgyat vegyék figyelembe:"


Na már most, én tanultam fizikát, földrajzot, kémiát, biológiát is a 4 év alatt, tehát ha kitöltöm a nyilatkozatot, akkor az nem lenne hiteles, ugye? Ebben az esetben mi a teendő?


2015. febr. 1. 13:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

mikor tanulják meg végre az érettségizők, hogy a felvételi tájékoztató nem dísznek van???

Tessék elolvasni.

HA meg elolvastad, és ezek után tetted fel a kérdést, komoly gondjaid lesznek szövegértéssel a magyar érettségin.


Vannak a középiskolából hozott és az érettségi pontok. Előbbihez szükség van egy természettudományos tárgy utolsó két tanult év végi jegyére (vagy két tárgy utolsójára). Ennek semmi köze ahhoz, hogy informatikából vagy lengyel irodalomból érettségizel választottként.


Talán ha az informatikai érettségit nem a hozott jegyeknél akarnád beírni, akkor nem kellene nyilatkoznod...

2015. febr. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Középiskolai eredmények menüben a választott természettudományos tárgynál az informatikát adtam meg, mivel azt választottam és értelem szerűen azt addom meg.... Ezek szerint oda bármelyik természettudományos tárgyat megadhatom, amit az évek során tanultam és az érettségi eredményeknél kell csak az informatikát megadnom?
2015. febr. 1. 13:50
 3/24 anonim ***** válasza:

az informatika még csak nem is természettudományos tárgy, benne van a tájékoztatóban ez is...

Középiskolai eredményeknél válaszd ki az a tárgyat, amiből a legjobb év végi eredményed van, írd be. Infót meg az érettségihez.

Ennyi.


Sok sikert!!!!!!

2015. febr. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
A kémia a legjobb, abból 2 éven keresztül 5ös voltam. Megadtaam azt, de azt 10-11be tanultam a felvin meg az áll, hogy utolsó előtti és utolsó év végi jegy kell, az nem gond?
2015. febr. 1. 13:58
 5/24 anonim ***** válasza:

Te, elfogy a türelmem :))


Utolsó két TANULT év :))) Szóval jó a 10-11. Nyugi.


Csak egy kérdés, kíváncsiság, nem rosszindulat: nektek a suliban ezeket nem mondták el??? Én felvételi időszakban állandóan ezt szavalom nekik, már ők is unják, én is unom, de legalább nem ezen bukik el a jövőjük, hogy hibásan jelentkeznek. Azért valahol a suli feladata lenne ebben segíteni. :( Mondom én, kihalóban levő állatfaj.

2015. febr. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Elnézést , tudom nehéz eset vagyok, de inkább megkerdezek mindent 10x, mint egyszer sem és a végén amiatt bukom be a felvételit... Egyébként meg lehetne egyértelműbb is a jelentkezés kitoltese, de számomra sok dolog volt tobbertelmu, ahogy ez is. Mindenesetre köszönöm a segítséget!
2015. febr. 1. 17:03
 7/24 anonim ***** válasza:

meg ne sértődj, tényleg érdekel, hogy ez más iskolában hogy működik, ennyire nem kaptatok tájékoztatást??? Régóta mondjuk, hogy jó lenne újra kiadni a tájékoztatót, ha az egészet nem is, de az általános részét, pontszámítást, alkalmasságikat írásban, mert átláthatóbb, mint a felvi.hu.

Ha van kérdésed, priviben is írj nyugodtan.

2015. febr. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Nos, nem. Decemberben, a szünet előtt szólt az osztályfőnök, hogy mikor kezdődik a felvételi időszak és ennyi.
2015. febr. 1. 17:34
 9/24 A kérdező kommentje:
Engem még érdekelne az is, hogy mivel fogyatékkal élek (kétoldali idegi hallásvesztés) hogyan érvényesithetnem a többletpontjaimat. Irtam már a felvinek, ők segítettek, kit kell keresni, felkerestem, ők tovább küldtek, azok pedig még tovább.... Mindegy ebbe beletorodtem, hogy nem lesz semmi többetpontom.
2015. febr. 1. 17:39
 10/24 anonim ***** válasza:

Az csodálatos :(

Mi legalább átnézzük mindenki jelentkezését, agyalunk sorrenden gyerekkel, szülővel...

fel a fejjel, sok sikert az érettségihez és a felvételihez!!!

2015. febr. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!