Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy van ez most a nem termész...

Hogy van ez most a nem természettudományos tárgyakkal?

Figyelt kérdés

Az informatikát választottam érettségi vizsgatárgyként, viszont a felvételi jelentkezésnél erről egy nyilatkozatot kell kitöltenem, amiben ez szerepel:


"nyilatkozom, hogy középiskolai tanulmányaim alatt nem tanultam – a felsőoktatási felvételi eljárás során beszámítható módon – természettudományos tantárgyat (azaz sem biológiát, sem fizikát, sem földrajzot, sem kémiát, sem természettudományt).

Ezért kérem, hogy a tanulmányi pontjaim számításánál az alábbi természettudományos jellegű – de jogszabályban nem meghatározott – tantárgyat vegyék figyelembe:"


Na már most, én tanultam fizikát, földrajzot, kémiát, biológiát is a 4 év alatt, tehát ha kitöltöm a nyilatkozatot, akkor az nem lenne hiteles, ugye? Ebben az esetben mi a teendő?


2015. febr. 1. 13:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

A suliban korábban adtál le igazolást a hallássérülésedről?

Biztosan voltál hivatalos vizsgálaton szakértői bizottságnál, annak az eredményét kell feltöltened (fontos, hogy BNO kód legyen rajta, és legyen rajta, hogy hallási fogyatékos vagy).

Ha nem voltál ilyen bizottságnál, mert kedvezmények nélül is el tudtad végezni a sulit (nem hiszem, az iskola utánad több pénzt kap, biztosan elküldtek), akkor pedig a rehab szakigazgatási szervhez kell elmenned igazolásért.

2015. febr. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
A suliban nem tudnak erről, nem is akarom, hogy tudjanak. Szakigazgatási szervet kerestem már, ők az államkincstárhoz küldtek a problémámmal, na itt hagytam abba az utánajárást.
2015. febr. 1. 17:52
 13/24 A kérdező kommentje:
De amit a fuleszeten kaptam szakorvosi papírt azon rajta van a BNO kód, van hallasvizsgalati eredményem is, de ezek nem elegendőek.
2015. febr. 1. 17:57
 14/24 anonim ***** válasza:

Milyen fokú a hallássérülésed? MErt ha nagyfokú lenne, azért a suliban észrevették volna... ki fokra meg nem biztos, hogy megadják :(

egyébként ezt kell a háziorvosnak kitölteni, majd te beadod a rehab szervhez, és időpntra bemész vizsgálatra.

[link]

2015. febr. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, ilyen űrlapról nekem senki nem beszélt....

A beszédhallásküszöböm 30 dB, de a diagrammról én mást olvasok le (60 dB), de ezt talán a háziorvos pontosan meg fogja tudni mondani. Ezt február 15-ig el kell inteznem mindenképp?

2015. febr. 1. 18:18
 16/24 anonim ***** válasza:

nem, ezt július 9-ig kell megoldanod.

Az nrszh-hoz érdemes személyesen bevinni ezt az adatlapot, és megmondani, mihez kell, hogy úgy kapj időpontot.

2015. febr. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
És most a felvételi jelentkezésnél nem kell bejelolni semmit a többletpontoknal?
2015. febr. 1. 18:26
 18/24 anonim ***** válasza:
nyugodtan jelöld be, és július 9-ig ráérsz feltölteni az igazolást. Ha nem töltöd fel, akkor nem kapod meg a pontot, más következménye nincs.
2015. febr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm a segítségedet! Még egy kérdésem lenne: BAZ megyei vagyok, neem tudod, hogy a vizsgálat helye, helyszíne hol szokott lenni?
2015. febr. 1. 18:32
 20/24 anonim ***** válasza:

Hát sajnos éppen az ország túlsó felén, Zalában lakom :(

Ezen próálj kiigazodni...

[link]

Biztos vagyok benne, hogy ha telefonon érdeklődsz, nem utasítanak el.

2015. febr. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!