Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan érdemes tanulni, hogy...

Brigi198 kérdése:

Hogyan érdemes tanulni, hogy meg is maradjon az, amit tanulsz?

Figyelt kérdés
9.es lány vagyok,és eléggé el vagyok keseredve, hogy nem tudom megtanulni azokat,amiket feladnak.Szorgalmas vagyok,abban biztos vagyok,csak lehet h nem jó módszerrel tanulom a tantárgyaimat.Általában hazamegyek és leülök a könyv főlé tanulni.Van hogy kijegyzetelem,meg felmondom....tényleg mindent próbáltam már...felvenni magnóra, de még igy is sokszor 3-as lett a dolgozatom.Talán nincs motiváciom,mert tudom miért kell tanulni,hogy megéljek később,de hogy hogyan kellene,nah azt már nem tudom.Segitséget szeretnék kérni,hogy mondjatok légyszives ötleteket,praktikákat,tapasztalatokat!És a nagy kérdés,hogyan jössz rá,hogy miben vagy a legjobb?Tudom nem pont ugyanaz a téma,de ugy érzem hozzá kapcsolódik.

2015. febr. 1. 15:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Ram sokan mondjak h fura vagyok de en csak annyit csinalok h olvasom az anyagot, nezem a fuzetem es akk megmarad mert fotografikus memoriam van. Ha pl egy magolos tantargybol kell keszulnod akk en elmondom h csinaltam: az egyik tanarom feladta h meg lehet tanulni szorgalmikent a Shakespeare Julius Ceasarbol az Antonius gyaszbeszedet(7 oldal hosszu). En minden nap a buszon olvastam es olvastam es ket het mulva tudtam kivulrol. Ha olyan tantargy amit erteni kell akk egyszeruen gyakorlatba tanulj es ne elmeletbe, mert ugyis csak a gyakorlati tudas szamit a dolgozatba, pl matek.

Hogy mibol vagy a legjobb az eleg nehez kerdes de en ugy definialnam h amibol kevesebb energiat igenyel a tema megertese v amibol kiemelkedsz/egyedulallot tudsz alkotni. Ez talan nem mindig azonos azzal amibe jo szeretnel lenni de mindenkepp ra fogsz jonni mi az erosseged es ha ugyes vagy akk mindenhol arra epitesz

2015. febr. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!