Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A tollbamondásomhoz kellene...

A tollbamondásomhoz kellene egy kis javítási segítség, mert pontot akarok rabolni, de nem vagyok biztos benne, hogy holnap helyes-e, hogy emiatt problémázok. Valaki?

Figyelt kérdés
Szóval arra lennék kíváncsi , hogy azt a szót, hogy "kőeszközlelet" helyes-e úgy írni, hogy "kőeszköz-lelet"? mert én úgy tanultam, hogy 3 tagúaknál már kötőjellel szét kell választani, de a tanárom nem fogadta el. Utánakerestem neten, de még most sem vagyok benne biztos, hogy hogy helyes.

2015. febr. 3. 17:58
 1/2 anonim ***** válasza:

A kettőnél több szóból álló összetett szavakat (többszörösen összetett szavak) 6 szótagig egybeírjuk!


A "kőeszközlelet" 3 szóból áll, ezért a szabály érvényesül, de mivel 5 szótagú a szó, ezért egybe kell írni.

2015. febr. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Most néztem meg, és ja, összekevertem, és úgy van ez a 6 szótagos dolog is ahogy mondod.
2015. febr. 3. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!