Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kezdek összezavarodni, meddig...

Kezdek összezavarodni, meddig vagyok tanköteles?

Figyelt kérdés
Nagymamám nevelt születésem óta, most Február elsején betöltöttem a 18. élet évemet. Már sehogyan nem tudta és tudja finanszírozni az oktatást. Az Iskola fizetős (hozzáteszem van egykét érdekes dolga..) a lényeg hogy ott ragaszkodik az igazgató nő ahhoz hogy én Júniusig tanköteles vagyok és nem hajlandó ki iratni az iskolából ha csak ott nem maradok vagy nem keresek másik iskolát. 97 ben születtem és 11 ben kezdtem el a 9.et utána iskolát váltottam előről kezdtem. Nos elmentem a munkanélkülibe hogy pályakezdőként el e mehetnék valamilyen tanfolyamra és ott mondták hogy semmi akadálya nincs. Ott azt mondták hogy nem vagyok már tanköteles de több esélyem lenne befejezném azt a tanévet amit elkezdtem.(csak hát az anyagiak nem engedik)Viszont be kellett mennem az iskolába kikérni a bizonyítványaim meg kaptama 8 állt bizit a másikat nem. Nagymamám felhívta az igazgató nőt hogy irason ki mert nem tudja fizetni az iskolát,de ismét nemet kapott arra hivatkozva hogy tanköteles vagyok. Utána vissza hívta az igazgató nő a nagymamám hogy ki iratott az iskolából, de ha akarok vissza mehetek magán tanulóként és akkor nem kell fizetnünk.. Akkor elment az önkormányzathoz hogy hátha több információt kap erről az egészről. Ott azt a választ kapta hogy amikor betöltöm a 18-at utána vége van az egésznek. Ma visszamentem a munkanélkülibe hogy végre elkezdjek valamit magammal, de ott a regisztráció félbe maradt mivel nem kaptunk semmiféle papírt arról hogy megszűnt az iskolai jogviszonyom, Felhívtam a mamám hogy telefonáljon az igazgató nőnek hogy küldje el postán, de csak egy papírt kapott hogy nem fog küldeni mivel júniusig tanköteles vagyok és hogy menjek vissza vagy keressek másik iskolát.. Én ezt már nagyon nem értem.. Székesfehérváron van az a bizonyos iskola, én Győrbe költöztem a jobb lehetőség miatt.. a nagymamám Fehérvár melett lakik.. nehéz megoldani a folyamatos utazást.. és nagyon zavaros már az egész... Ilyenkor mi legyen?!

2015. febr. 5. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Tanév végéig tanköteles vagy.
2015. febr. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De nem vagy köteles ebbe a suliba járni, mehetsz államiba is, de innen csak úgy iratkozhatsz ki, hogy igazolod, máshova beiratkoztál.
2015. febr. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Iratkozz át másik suliba, ami nem fizetős és fejezd

be a tanévet legalább -

2015. febr. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Iratkozhatsz gyengébb suliba is - Eddig milyen

fajtába jártál?

2015. febr. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elvileg kell "befogadó nyilatkozat" a fogadó iskolától

Ez a mostani helyzet nem igazán jó, mert két szék közül beesel a pad alá - Még lezárt középiskolai tanulmányod

sem lesz

2015. febr. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
16. év, tanév végéig. Ezen már túl vagy.
2015. febr. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6: tudsz olvasni? 2011-ben kezdte a középiskolát, rá még a 18 vonatkozik.
2015. febr. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!