Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Köztársasági ösztöndíj?

Köztársasági ösztöndíj?

Figyelt kérdés

Sehol nem találok egy számomra egyértelmű leírást. Mi a feltétele? Wiki szerint:

"További feltétel, hogy a két lezárt félévben (kreditpont-rendszer esetén) a hallgatónak legalább 55 kreditet kell összegyűjtenie."


Ha van mögöttem 5 félév, akkor ebből bármelyik kettő krediteinek összege érje ezt el? Vagy egymást követő kettő félévben érje ezt el? Vagy a legutóbbi két félévbeli kreditösszeg számít?


2015. febr. 21. 17:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Mivel évente kerül kiosztásra az ösztöndíj, elég erősnek kéne lennie a gyanúnak, hogy az utolsó két félévről van szó, nem? :P 5 félév után ne legyen már olyan kérdésed, hogy "bármelyik kettő félév krediteinek összege érje el a határt" :D
2015. febr. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A nyelvtani értelmezés szerint 2 feltétel van: 1. legyen legalább 2 lezárt féléved, 2. a legalább két lezárt félévben legyen minimum 55 kredited.
2015. febr. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Első válaszoló által leírt dolog logikus, de a pontatlan megfogalmazás miatt ott a második válaszoló által írt dolog, ami a kérdésemet szülte. Szóval nem igazán vagyok előrébb, de köszönöm a válaszokat!
2015. febr. 21. 21:36
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, legalább 2 félév kell és legalább 55 kredit. Irreleváns, hogy 2-3-4-5-6 félév alatt szereztél 55 kreditet, a lényeg, hogy 2 lezárt féléved legyen és ha csak ennyi van, akkor meglegyen az 55 k.
2015. febr. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem mit mondasz, Te nem értesz engem. Nem azt írtam, hogy az 5 félév alatt szerzett kreditek összege, hanem hogy példát mondjak, mondjuk a második és negyedik félévben szereztem 28-28 kreditet. Így ugye a 6. szemeszteremben van 5 lezárt félévem, így az első kritérium pipa. Illetve van két olyan NEM legutolsó és NEM egymást követő félévem, amelyek során az adott szemeszterekre vonatkozó krediteim összege meghaladta az 55-ös határt. Így pályázható-e a dolog vagy az van, amit az első írt? Mert mindketten mást mondotok. Itt igazából valami olyan emberke válasza lenne a legjobb, aki már volt része ilyen dologban és pontosan ismeri a rendszert. Persze köszönöm a segítő szándékot továbbra is!
2015. febr. 21. 22:09
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
Akkor még egyszer; ÖSSZESEN kell rendelkezned annyi kredittel. Tehát ha megcsináltál 5 félévet, akkor 5 félév alatt kell meglennie 55-nek.
2015. febr. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pontosítanám a választ, megnéztem több egyetem pályázati kiírását és valóban, egy részüknél feltétel, hogy az utolsó 2 aktív félévben kellett elérni a kreditmennyiséget, viszont az intézmények másik felénél nem, ott összeadódik az összes félév, amit nem értek, mert elvileg ez nem intézményi elbírású. A lényeg, hogy amikor ezt mi kaptuk (jópáran az egyetemi ismerőseim közül), akkor nem volt kitétel az utolsó két félév dolog, viszont a minimum 4,51-es átlag igen. A legegyszerűbb, ha megkérdezed a tanulmányi hivatalt.
2015. febr. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért azt is hozzá kell tenni, hogy ha 5 félév alatt szerzel csak ~55-70-80 vagy hasonlóan kevés kreditet, akkor az ösztöndíjnak is búcsút inthetsz.

Sok minden közrejátszik itt.

2015. febr. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!