Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit jelent az, ha egy munkálta...

Mit jelent az, ha egy munkáltató magyar joghatóság alatt áll?

Figyelt kérdés

A hallgatói szerződés úgy rendelkezik, hogy a hallgató kérhet mentességet az ösztöndíj visszafizetése alól, ha ledolgozza a képzési idő kétszeresét magyar joghatóság alatt álló munkáltatónál, vagyis hazai munkaviszonyt létesít. Ez csak annyit jelent, hogy Magyarországon kell dolgozni?

Hol lehet ezt kérvényezni, és hogyan?

Előre is köszönöm a segítséget!


2015. febr. 23. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:
nem, pont azt jelenti, hogy nem kell itt dolgoznod. a lényeg, hogy a cég hazai legyen, de lehetsz pl kiküldetésben is...
2015. febr. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát egy Magyarországon levő, de külföldi cég nem számít?
2015. febr. 23. 13:21
 3/6 anonim ***** válasza:
De az is számít
2015. febr. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A TO-n kéne megkérdezni a részleteket -
2015. febr. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tehát:


-vagy Magyarország területén,

-vagy magyarországi cég külföldi leányvállalatánál


kell vállalnod munkát.


(Én csak azt az egyet nem értem, hogy ha az EU pont arról szól, hogy bárki szabadon vállalhat munkát bárhol, és emiatt nem beszélhetünk kivándorlásról (ezt orbán mondta), akkor mi a francnak kell megkötni a h.sz.-ben, hogy az adott emberke hol dolgozzon...)

2015. febr. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Megkérdeztem, ők továbbküldtek a felvihez és az oktatási hivatalhoz, nekik is írtam, még nem válaszoltak.

2015. febr. 23. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!