Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy orvos vagy egy gyógyszerés...

Egy orvos vagy egy gyógyszerész közül tudás alapján melyiket gondoljátok magasabb szintűnek?

Figyelt kérdés
2015. febr. 26. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Elég hülye kérdés... természetesen az orvost.
2015. febr. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy géplakatos szebben furulyázik, mint ahogyan egy szabó teniszezik?
2015. febr. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

# 1/2Szerintem nem hülye a kérdés:D

# 2/2Nem tudom,hogy ezzel mire utalsz,de szerintem igenis van hasonlóság a kettő között.

Én a gyógyszerészt is nagyra becsülöm.

Manapság jobban,mint egy orvost,többek között azért,mert ha tegyük fel megfáztam,mit csinál a mostani "okos" doki,persze vannak kivételek,felírja azokat a gyógyszereket,amiket erre a betegségre megtanult,míg egy gyógyszerész(főleg ha még ismerős is)tapasztalataim alapján jobban kikérdez és rájön dolgokra.(Unokatesóm barátnőjét elküldte megvizsgáltatni a tüdejéta gyógyszerésze,míg az orvos felírta a tünetek enyhítésére a gyógyszereket, és lám csodát tüdőembóliás volt,nem mondom kinek köszönheti az életét :D)


Szerintem az sem véletlen,hogy gyógyszerész bármilyen gyógyszert felírhat a családjának(legalábbis nekik biztosan)

Amúgy az a 6 év az orvosin,+ utána a szakosodás,igen, az már több tudást feltételez,mert az adott szakterületét tanulja,de szerintem az sem véletlen,hogy a gyógyszerész 5 év után megkapja a dr-t is.

Az egyetem első 2-3 évéről vannak ismerőseim,ekkor sok tárgyuk(anatómia,élettan)kb ugyanaz,annyi azért szembetűnő,hogy a gyógyszerész rengtege kémiát tanul,nem meglepő,hogy a szintén 5 éves vegyész szakot,ha meg akarná csinálni a gyógyszerész diploma után,akkor már csak +2 év lenne:D Persze az tény,hogy valamivel több anatómiát kell tanulni az orvosisoknak.

Most hirtelen nekifutásnak ennyi jutott eszembe.

A fogorvosokat kihagytam,őt hanyadik helyre tennétek a 3 közül akkor így?:D

2015. febr. 26. 16:06
 4/8 A kérdező kommentje:
Az unokatesós sztoriból nem jön le,amit írni akartam. Az orvosa influenza tüntetekre írta fel a gyógyszereket!!!
2015. febr. 26. 16:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez a sztorid szerintem egy speciális eset egy rossz orvosról és egy jó gyógyszerészről. Szerintem fölösleges versenyt csinálni ebből, de az tény, hogy az orvosok sok olyan dolgot csinálhatnak amit egy gyógyszerész is, fordítva ez nem éppen igaz. (gyógyszerfejlesztés, orvoslátogató) A másik dolog pedig a kutatás, ahol nagyobb szerepe van az orvosoknak. Ettől függetlenül hallottam már, hogy a gyógyszerészeti szinte nehezebb, főleg a sok kémia miatt. Az 5 év után dr kijelentésed pedig marhaság. (lsd. fogorvos)
2015. febr. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen,vannak speciális esetek.Említettem is,hogy vannak jó orvosok,de ritka! az ő tudásukban nem kételkedem.

Sok olyan dolgot? :D Írnál még példákat? Az orvoslátogatókat most hagyjuk ki ebből,az már inkább kereskedem...

Ezzel nem értek egyet,hogy nagyobb szerepük lenne.Rengeteg gyógyszerkutatás is folyik,nem feltétlen orvosokkal!

Igen,az biztos,hogy rengeteg a kémia.

Az 5 év utáni dr kijelentésemmel kapcsolatban:csak érzékeltetni akartam,hogy nem szerintem egyáltalán nem véletlen,hogy megkapják.

köszi a választ:)

2015. febr. 26. 17:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Az orvosin és a gyógyszerészetin oktatott anyagnak nem sok köze van egymáshoz. Konkrétan egy darab közös tárgyam se volt gyógyszerészekkel (orvosira járok), csak a szabadon választhatók között.


Egy gyógyszerész nyilván többet tud kémiából, talán jobban tudja az interakciókat, farmakokinetikát. Az orvos meg jobban ért a betegségekhez.


A példád azért nem jó, mert nem reprezentatív. Attól, hogy egy adott szituban a gyógyszerész "okosabb" volt, még nem jelenti azt, hogy mindenben jobb.


Szóval összességében egyiket sem gondolom "magasabb szintűnek", más a kettő.

2015. febr. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

De van.Legalábbis az első 1-2 évben biztosan.Nem olyan közös tárgyról van szó,amin együtt is járnak.Most a kezdő évben 250 ovosis mellé már tényleg az a plusz 60-70 GYTK-s hiányozna:D mind terem,mind csoportbeosztás szempontjából

Első éven amúgy

-Sejtbiosz,Genetika kb ugyanaz amit tanítanak

-mindketten tanulnak latint(itt igaz,hogy lehet több a latin az ÁOK-nak,ha ez így van,érthető,mint majd később az,hogy a GYTK receptúra szempontjából többet tud,meg kémiából is)

-Biofizika,teljesen ua.

-Anatómia, ált. azonos tanszék,az orvosoktól valamivel többet várnak,szintén érthető módon.

Az addig oké,hogy ÁOK-n ott vannak az anat demók és stb. heti szinten,de a GYTK-sok laborjai (szervetlen,szerves,drog,fizkem,kolloid se felejsük,az is kerül annyi energiába reggel 8tól du. 3-4ig ott lenni,és teljesíteni,elkészíteni pontosan a cuccokat,mint ahelyett egy akár az anat könyv felett ülni és készülni az adott heti demóra)

Általánosságban a fizkém vizsga,valamint a szerves1 és szerves2szigó is elég nagy érvágás az anyag szempontjából és nehézség szintjén is a GYTK-n)

-Élettan,szintén közös intézet, az anyag alapja ugyanaz! Néhány részt vesznek mélyebben. Élettan gyak.: azonos gyakorlati anyag,azonos mf.,eltérés: az orvosisoknak egy órával több van rá,pedig teljesen ugyanaz :)))


A szabvál tárgyakat nem értem miért hoztad fel,mert az nemcsak ezt a 2 szakot érinti.Bárki bárkivel lehet ott,ha nincs korlátozva.Azokat amúgy is csak érdekesség szempontjából vannak,vagy egy-egy dolog mélyebb elmélyítése.


" Egy gyógyszerész nyilván többet tud kémiából, talán jobban tudja az interakciókat, farmakokinetikát. Az orvos meg jobban ért a betegségekhez." Egyetértek,de a kérdést is véleménykutatás szempontjából írtam ki.


A példám valóban specifikus,de ez csak egy példa a több közül.

2015. febr. 27. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!