Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Exponenciális egyenlet kérdés?

Exponenciális egyenlet kérdés?

Figyelt kérdés

Miután adott esetben szépen rendeztem egy exponenciális egyenletet, és itt az ideje elhagyni az alapokat, akkor mit kell írni pontosan, hogy miért hagyhatóak el?


Valami olyasmi rémlik, hogy mivel ekvivalens számítást végeztem.....


2015. febr. 26. 23:18
 1/8 anonim ***** válasza:

"Az exponenciális függvény szigorú monotonitása miatt a kitevők megegyeznek, az alapok elhagyhatóak"


Ebből órán annyit szokás írni, hogy "az exp. szig. mon..."

2015. febr. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én azt szoktam, írni, hogy "..., ezért a két oldal akkor egyenlő, ha a kitevők egyenlőek.", szerintem ez így szebb. De elég csak annyit írni, hogy "szig. mon.".
2015. febr. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szigorúan monotonitás miatt
2015. febr. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#2 itt nem a szépségről van szó, hanem arról, hogy hogyan tanítják, hogyan kérik vissza. Amit én írtam az első válaszban, az a "hivatalos", érettségin is azt kell a papírra írni, legalábbis nálunk elvárás volt.


Amit te írtál, az pedig félreérthető. Attól még, hogy a kitevők egyenlőek egy egyenlet két oldalán, nem lesz a két oldal egyenlő. Te ezt írtad, de ez így nem igaz. Még ha te jóra is gondolsz. Ezért kell normálisan körülírni.

2015. márc. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az mitől precízebb, hogy "elhagyható az alap"?
2015. márc. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló arra próbált rámutatni, hogy a kitevők egyenlőségéből nem következik az alapok egyenlősége, és ez így van rendjén.

Pl. gondolhatunk arra, ha a kitevő páros szám, de ettől függetlenül az alapok még előjelben eltérhetnek.


A levezetések során ezért ezt pont fordítva csináljuk, ugyanis az alapok egyenlőségéből következik a kitevők egyenlősége, és nem fordítva.


Hogy miért következik ez, az a szigorú monotonitással magyarázható, amit a 3. válaszomban említettem is.


Könnyen belátható, hogy visszafelé a monotonitás nem teljesül, így az alapok egyenlősége sem következik a kitevők egyenlőségéből.

2015. márc. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tehát, ha jól értem; ha azonos az alap, akkor nem biztos, hogy egyenlőek a kitevők? Mert ezt csak akkor írom fel, ha az alapok egyenlőek.
2015. márc. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Olvasd el még egyszer a 6-os választ, de gondosan!
2015. márc. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!