Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miben lesz más az én szakközép...

Miben lesz más az én szakközépiskolás érettségim mint az a gimnáziumba tanuló unokatestvéremé?

Figyelt kérdés

Folyton összehasonlítgatnak bennünket hogy mert ő gimibe jár és ott mennyivel nehezebb az érettségi. Szerintem meg mindenhol ugyanazt irják,de mindegy.


Sőt én úgy gondolom h nekem még egy kis elönyöm van is vele szemben,mivel én pénzügyes szakközép iskolába járok,és 5. tárgyként abból is fogok érettségizni.


Én is ő is,pénzügyi területen fogunk tovább tanulni ha minden igaz. Ugyanoda adtuk be a jelentkezést.


Már unom ezt a piszkálódást. Én is mehettem volna gimibe,de tudtam h milyen irányban akarok tovább tanulni,így szakközépbe mentem.


2015. febr. 27. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségitekben semmi különbség sem lesz, ugyanannyit ér majd mind a kettő. Egyetemen lehet előnye a gimisnek bizonyos szakokon, mert a gimiben keményebben tanulnak és nagyobbak az elvárások a diákok felé.
2015. febr. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a tiéd nehezebb. A követelmény az érettségin azonos, de neki van lehetősége fakton tanulni emelt óraszámban a tárgyakat, neked a szakmai tárgyak miatt az alapórád is kevesebb.

Ezt nyugdtan add elő, ha legközelebb piszkálnak.

2015. febr. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Rossz kategóriába került, nyugi már jelentettem.
2015. febr. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Maga az érettségi semmiben nem más, hiszen tényleg ugyanazt írjátok majd meg, viszont a felkészülés milyenségében már lényeges különbségek vannak, amik esetleg majd egyetemen fognak csak kiütközni, mert lehet, hogy te hiába kaptál valamilyen minőségű pénzügyi alapismeretet, őt lehet, hogy x órában emelt matekra tanították, aminek ott sokkal nagyobb hasznát veszi, de az is lehet, hogy neked lesz kezdetben előnyöd. Itt mutatkozhat meg a különbség.
2015. febr. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nekem is van lehetőségem emelt óraszámba tanulni. Sőt a szakmai tárgy,kötelező is mivel abból fogok érettségizni. Járok még matek fakultációra is.


Én nem érzem úgy h mert ő gimibe jár,több lenne rajta a teher. Néha pont forditva gondolom ezt,hisz nekem ott a szalmai tárgy is. Ami persze nekem jó h én már most tanulom ezt,mivel sok ismerösöm mondta aki oda ment tanulni ahova én is akarok,hogy amig azok akik az án iskolámból mentek oda,röhögve csinálták meg az ehez tartozó tárgyat,a gimisek,vagy a más középiskolából jövök szenvedtek vele.


Na mindegy. Csak idegesít h azért mer ő gimibe jár engem lenéznek h csak szakközepes érettségim lesz

2015. febr. 27. 18:43
 6/6 anonim ***** válasza:
74%
A jegy számít a végén, mindegy, hogy szki-ban szerzte vlki vagy gimiben
2015. febr. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!