Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek pofátlanság...

Szerintetek pofátlanság elvárni rokonoktól, hogy a tanuló gyerek / lány náluk lakjon?

Figyelt kérdés
Kicsi a lakásuk is, és a gyerekeik is. Ovis, bölcsis, a szülők meg dolgoznak, nem éheznek, de nem igazán vannak eleresztve anyagilag. A tanuló mehetne koleszba, de nem akar.
2014. szept. 6. 14:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Ha van annyi plusz helyük (plusz egy szoba), és a szülök fizetnek a rokonoknak az ellátásért, a gyerek pedig besegít, ahol tud, és úgy viselkedik, hogy ne okozzon gondot, akkor nem pofátlanság.

Minden egyéb esetben az.

2014. szept. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
ELVÁRNI nem illik, MEGKÉRDEZNI lehet.
2014. szept. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szülők fizetnének valamit a rokonoknak, hogy náluk lakik a gyerekük?

A rokonok gondolom, tudna róla, hogy a gyerek az ő városukba jár iskolába. Felajánlottak bármiféle segítséget?

Vagy derült égből érné őket a kérés? :)

2014. szept. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor menjen közelebbi suliba a gyerek. Szerintem az, ne más nevelje a gyerekeit hanem a szülők.
2014. szept. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Gondold vegig milyen alapon vartok el ilyet? A csaladnak megvan a maga baja gyerekeik vannak miert vigyaznanak egy serdulore. Nalunk is volt olyan hogy unokatesom itt tanult a varosban de sohasem akart nalunk lakni.
2014. szept. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Elvárni pofátlanság! Meg van a maguk élete, különben is nem kis dolog más gyerekéért felelősséget vállalni! Eszembe nem jutna ilyen, hogy egy rokontól elvárjam, hogy gondot viselje a gyerekemnek. Ha nem akar koleszba menni, keressen helybeli sulit magának. Azért mert ő nem akar koleszos lenni, a rokonoknak nem kötelességük őt befogadni. Megkérdezni meg lehet, de elvárni nem.
2014. szept. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Az am, pofatlansag a javabol. A gyerek vagy bejar otthonrol, vagy megy koleszba. Ne mas faxaval tessek mar a csalant verni
2014. szept. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"elvárni" ??? Igen, nagyon nagy pofátlanság.

Udvariasan megkérni lehet, és ugyanolyan udvariasan tudomásul venni az esetleges elutasítást szintén lehet. De elvárni? Ugye ez a kérdés csak vicc?

2014. szept. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az. Abban az egy esetben gondolkoznék el a dolgon, ha ők ajánlnák fel. De valószínűleg még így is csak ideiglenes megoldásnak tudnám elképzelni.

Mi sztem nem vállalnánk el. Azokon túl, amiket az előző hozzászólók írtak, rengeteg kényelmetlenség adódhat ebből a helyzetből. Csak egy példa: az apuka ne menjen ki reggel ( vagy akármikor) egy szál alsógatyában, mert ugye ott a leányzó.

2014. szept. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem lenne jó a gyereknek, hidd el, saját tapasztalat. 14 éves koromig a szomszédunkban éltek a nagynénémék, majd Budapestre költöztek, az akkor 3 és 4 éves unokatestvéreimmel együtt egy jó álláslehetőség miatt. Nagyon jó volt velük a kapcsolatom, ezért amikor 19 éves koromban kiderült, hogy Budapestre megyek egyetemre, akkor ők(!) ajánlották fel, hogy lakjak náluk. Én eleinte nem akartam, de végül ők is és a szüleim is meggyőztek, hogy így lesz a legjobb. Volt üres szobájuk, így bően elfértem. Nagyon szerettem őket, illetve a mai napig szeretem őket, de valljuk be, hogy egy 8 és 9 éves gyerekkel rendelkező család, illetve egy fiatal felnőtt életritmusa teljesen más. Ráadásul kint laktak a külvárosi zöldövezetben, így rengeteg időm ment el az utazásra is. Néhány hónap után úgy éreztem, hogy mindenkinek jobb lesz, ha elköltözök, pedig nem voltak viták, csak egyszerűen érezni lehetett a feszültséget a levegőben. Ezt ők is és a szüleim is belátták. Beköltöztem egy belvárosi albérletbe, innentől kezdve újra jó lett a viszony. Gyakran látogattam őket, sok mindenben segítettek, de nem zavartuk egymás életvitelét.
2014. szept. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!