Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Villamosmérnök szak milyen?

Villamosmérnök szak milyen?

Figyelt kérdés

Milyen tantárgyak vannak? Nehéz őket elvégezni? Mennyire kell tudni programozni? Mennyire épülnek egymásra a kurzusok?


Évekkel ezelőtt érettségiztem, de ötös voltam fizikából és matekból. Lenne esélyem visszahozni a tudásomat?


Légyszi, aki elvégezte már vagy még ennek tanul, írjon nekem a tapasztalatairól, akár privátban is! Köszi.



2015. febr. 28. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
jó, ha nem csak henyélsz hanem tanulsz is akkor nemigen számít az előképzettség.
2015. febr. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A tanuláshoz hozzá vagyok szokva, mert már egy egyetemet elvégeztem. Pont ezért kérdezem, hogy ha nem nagyon számít az előképzettség, akkor mennyire tudnék boldogulni. Mert őszintén szólva félek, hogy így "öreg fejjel" már nem menne...
2015. febr. 28. 19:14
 3/7 anonim ***** válasza:

"Mennyire kell tudni programozni?"

Nem elsősorban arról szól a dolog.


"ötös voltam fizikából és matekból"

Na az viszont kelleni fog. :)


"Lenne esélyem visszahozni a tudásomat?"

Ez csak tőled függ. Mondjuk ha 50 felé jársz, akkor macerásabb, mint ha 25 vagy.

2015. febr. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

26 vagyok :D


A programozást azért írtam, mert azt soha életemben nem tanultam, tehát fogalmam sincs róla. Ezért vagyok kíváncsi, hogy az mennyire hangsúlyos dolog..

2015. febr. 28. 21:21
 5/7 Qti Gabi válasza:
57%
Ha nem tanulsz rendesen akkor RÁZÓS
2015. márc. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Hengerelőhereverem ***** válasza:
100%

Ami fontos:

Matek: diffegyenletek, deriválás, integrálás, Laplace-transzformáció, KOMPLEX SZÁMOK

Villtan: Egyen és váltakozóáramú hálózatok számítása, analízise, Bode-diagrammok, Nyquist-görbék

Digitális technika: T, D, JK, SR tárolók, felfelé lefele számláló tervezése(shiftregister)

Informatika: C Programozás, sajnos fontos, e nélkül nem lehet elvégezni

Ezek a legalapabb dolgok amiket meg kell tanulni. Nézz utána neten ezeknek és ha emészthetőnek találod akkor mindent bele, én most tanulok épp villmérnöknek.

2015. márc. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a választ!

De amikor Te kezdted, akkor gondolom neked se volt fogalmad ezekről érettségi után... Én deriválni, integrálni még tanultam, ezeket emészthetőnek tartom. A többit viszont csak megtanítja az egyetem :D

2015. márc. 14. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!