Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemről kiiratkozás?

Egyetemről kiiratkozás?

Figyelt kérdés

Ez a második félévem (ELTE TTK), már beregisztráltam erre a félévre, de szeretném abbahagyni. Elvileg március 9-ig lehet módosítani a bejelentkezést, ám a Tanulmányi Osztály honlapja szerint valamilyen dokumentumot is be kéne mutatnom ("Bejelentés (regisztráció) visszavonása

a váratlan ok igazolásáról szóló dokumentum bemutatásával").

Tudna valaki segíteni, hogy ez mi lehet? Nem vonhatom vissza egyszerűen, csak különleges esetben lehet? Ha lenne rá esély, nem szeretném ezt a félévet elvégezni (máshova szeretnék menni és ha valahogy meg lehetne oldani, hogy megmaradjon ez a félévem és ne számítson bele az államilag támogatottakba, annak nagyon örülnék).



2015. márc. 1. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
A paszziváltatás nem jó?
2015. márc. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem szeretném folytatni a tanulmányaimat itt egyáltalán, ezért gondoltam, hogy egyszerűbb lenne az egészet abbahagyni.
2015. márc. 1. 12:58
 3/7 anonim ***** válasza:
TO-nak írj levelet. Amit te idéztél, az a passzív félévre vonatkozik, nem a kiiratkozásra. Kiiratkozni tudtommal bármikor tudsz, de jó kérdés elhasznált félévnek fog-e számítani. Emellett, ha igen, akkor ki is kell perkálnod ezt a két félévet állambácsinak.
2015. márc. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Talán kérvényt kéne írnod
2015. márc. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van olyan, h kiiratkozási kérelem
2015. márc. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy csak a félévek árának felét kellene visszafizetni. A válaszokat mindenesetre köszönöm.
2015. márc. 1. 18:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is TTK-s voltam és mendemondák alapján úgy tudom, nem kell olyan túl komoly indok az utólagos passziváltatásra, meg egyébként is... Mi közük hozzá, ha az ember már egyszer úgy döntött, otthagyja?!

Én mindenképp a passziváltatást ajánlom, hiszen akkor a visszafizetés/ledolgozás része is eltolódik addig, míg az új egyetemi képzésedet el nem végzed...bár úgy tudom 1 félév esetén még nincs visszafizetési kötelezettséged(ez 2013-tól van érvényben azt hiszem)

Ha biztosra akarsz menni, inkább az oktatási hivatalt zaklasd és a TO-sokat (bár amilyen rátermettek, úgyse lesznek valami tájékozottak... :D )

2015. márc. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!