Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar erettsegi irasbelire...

Magyar erettsegi irasbelire hogy készültök/készültetek?

Figyelt kérdés
A magyartól felek a legjobban talan mert kb semmit nem tanultunk a négy év alatt leírta s tanár a versemzeseket magoljuk be es írjuk le kb ennyi volt es eléggé felek ezért az erettsegitol a szövegértés meg rendben van de a másik..eleg az elemzési szempontokat tudni meg műfaji definiciok stb vagy kell valami mas? Nem számítok ra h ötöst írok de nagyon szart sem akarok..

2015. márc. 10. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Először is nem írtuk az érettségit erettseginek...
2015. márc. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Menj mar a pi*csaba ki kiváncsi rad
2015. márc. 10. 11:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért a kérdezőnek és az első válaszolónak is vannak gondjai az attitűddel.


Figyelj, a második részben ott van pl. az érvelés. Az érvelést szerintem bárki meg tudja írni, különösebb háttértudás nélkül. Tegyük fel, hogy az utazásról kell érvelned, és ezt alátámasztanod világirodalmi művekkel. Rögtön ott a Gyűrűk ura, a Harry Potter esetleg, ha a populárisabb mai műveket szeretnéd használni. Én külön szurkoltam tavaly is, hogy világirodalmi mű is lehessen, hiszen abból rengeteg ismert mű van, és tényleg van miből válogatnod. Gondolom te is ismersz jó pár ilyet, és ha 3-4 ilyen művet belefoglalsz az érvelésedbe, szerintem a 3 oldal bőven megvan. Szerintem ez a feladat a legkönnyebb az esszéfeladatok közül. A novellaelemzés sem rossz, de szerintem az túlzottan kötött. Az érvelésnél tényleg leírhatod a gondolataid, különösebb kötöttségek nélkül.

2015. márc. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem meg a novellaelemzés megfoghatóbb, konkrétabb és nehezebb elrontani. Az érvelésnél nincs mindig olyan könnyű dolga az embernek, én úgy tudom sokszor ahhoz kell a legtöbb háttértudás.

A szövegértésre úgy tudsz készülni, hogy megcsinálod az elmúlt évek feladatsorait. Érdemes, mert sok benne a buktató.

2015. márc. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!