Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanultok? Hogyan...

Hogyan tanultok? Hogyan tanuljak? Személyes tapasztalatok érdekelnének!

Figyelt kérdés
Kitűnő vagyok,de nem érzem magam hatékony tanulónak.A Műszaki egyetemre készülök,és félek,hogy majd e miatt nem tudom felvenni időben a ritmust.11.-es vagyok.Tudnátok ajánlani valamit.A pszichológiai megközelítés nem érdekel,voltam pszichológusnál és számomra nem volt hasznos.Személyes tapasztalatok érdekelnek.Középiskolás,és egyetemisták véleménye érdekelne,ne legyetek restek koptatni a billentyűzetet!Köszi :)) (elolvastam minden ezzel kapcsolatos kérdést az oldalon)

2015. márc. 28. 14:44
 1/7 A kérdező kommentje:
*Műegyetemre
2015. márc. 28. 14:45
 2/7 anonim ***** válasza:
Sokat foglalkoztam a témával, és magam is néhány kudarc után, saját erőből tanultam meg igazán, hogyan kell tanulni. De úgy, hogy a pszichológiai megközelítés nem érdekel, nem tudok sokat mondani. Igazából nem tudok másfajta megközelítést.
2015. márc. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én sose az utolsó pillanatban állok neki tanulni. Mindig előre gondolkodok és tervezek. Először csak zene mellett (aminek nincs szövege) vagy anélkül átolvasgatom a jegyzetem. A jegyzetem elég katyvasz amit az órán leírok, így egy kisebb vázlatot szoktam neki írni. Mindig felmondom.

Lehet, hogy nem érdekel a pszichológiai megközelítés, de én pont e mentén haladok: ÁKOFE: Átolvasás, kérdés, olvasás, felmondás, ellenőrzés. Ezt amúgy magam alakítottam ki, de később tanultam, hogy létezik egy ilyen betűszó, a helyes tanulási módszerről.

Sokszor belebuktm abba, hogy nem mondtam fel, mert csak mondogattam magamba, hogy "persze, persze.. ez világos, érthető.. igen ez is.. " aztán meg meglepődtem, mikor magamban el akartam mondani a tételeket másnap.

Kivétel nélkül mindig úgy tanulok, hogy az utolsó nap már ne kelljen, utolsó előtti napra is kis tananyagot hagyok.

Persze ez nem tudom mennyire megoldható a műegyetemen :D én nem oda járok, de nekem ezek a módszerek eddig beváltak.

2015. márc. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja! és mindig rend van körülöttem teával az asztalon.
2015. márc. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy gyakori probléma amire jobb minél hamarabb rávilágítani, az a zajos környezet. Meg kell szokni zajban tanulni, a tanulásra koncentrálni, vagy ha nem megy, akkor zene mellett. Egyetemen (pláne ha kolis leszel vagy az egyetemen akarsz lyukas órákban tanulni) problémát fog okozni a zaj. Nem mindenki lesz csendben a te kedvedért, csak hogy tanulhass, ezért próbáld meg rászoktatni magad arra, hogy zenehallgatás közben is koncentrálni tudj a tanulásra. Ez rengeteget segít, tapasztalatból mondom.

Számomra a legnagyobb segítség pedig az értelmezés. Magolni nem sok értelme van, hiszen nehéz a szavakat, mondatokat fejben tartani úgy, hogy nem tudod miről van szó. Én először át szoktam olvasni az anyagot, majd egyszeri elolvasás után még egyszer elolvasom (ezúttal megpróbálom értelmezni) és csak utána kezdem el memorizálni. Így könnyebben fejben tudom tartani a fontosabb dolgokat.

2015. márc. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jött az előző válasz egy BME gépészkaros hallgatótól.
2015. márc. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jó a kérdésfelvetés, ill. úgy gondolom, hogy ez a jövőben is egy fontos szempont lesz. Tény és való, hogy mindenkinek más (esetleg egyénileg kidolgozott) tanulási módszere van.

Én most pusztán csak néhány általános szempontot adnék, mely az esetek többségében helyes útra vezet.


Először is, az órákon (előadás, gyakorlat) készítsünk alapos, jól átlátható jegyzetet. Mindent írjunk le, még azt is amit az oktató csak említés szintjén mond el. Ezt azért célszerű megtenni, mert így lesz miből tanulni, ráadásul ez így egyszerűbb is, mint pl. egy vadidegen könyvből. Persze ha valamit nem értünk pontosan, vagy épp el kívánkozunk méllyedni egy-egy részletben, akkor irány a könyvtár, ahova egyébként érdemes beiratkozni, nagyon sok minden található ott. (Ha pl. te nem szeretsz zajban tanulni, akkor nyugodtan bemehetsz az olvasótermekbe).


A második dolog, ha valamit nem értünk, nem látjuk a célját, amit szeretnénk: Mindig tegyünk fel magunknak kérdéseket, és próbáljuk őket megválaszolni. Igen lényeges szempont pl. a feladatkitűzés megértése. Fogalmazzuk meg a problémát, írjuk le egy papírra, a kérdéseket szintén. Sokszor már ez is nagy segítség a helyes megoldás megtalálásához.


A harmadik, hogy a magolással hagyjunk fel, ha műszaki tárgyról van szó. Törekedjünk inkább a megértésre. Ne fogadjunk el adott végeredményeket, próbáljuk megérteni a probléma hátterét, körülményeit, hiszen így más, későbbiekben felvetődő, hasonló eredetű műszaki problémák hatékonyan vizsgálhatók, pl. az analógiák felismerésével.


Negyedik: Ha egy adott témakört feldolgoztunk (akár alapos szakirodalomkutatás után) mindig rendszerezzük a dolgokat. Találjuk meg, hogy a témakörön belűli fejezetek hogy kapcsolódnak egymáshoz, akár többféle megközelítésben is. Mérlegeljük azt is, hogy a témakör elején kitűzött problémák kellően megoldódtak -e a témakör zárásával, esetleg lehetne -e más módszerekkel is kezelni (pl. hatékonyabban) a problémát.


Röviden ennyi, remélem hasznos lesz.

2015. jún. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!