Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pénzügyi számvitel területen...

Pénzügyi számvitel területen közgazdász?

Figyelt kérdés
Üdv!10.-es gimnazista fiú vagyok.Könyvelő szeretnék lenni.Arra gondoltam jelentkezem a Corvinus Egyetemre,a "pénzügyi számvitel" szakra.Úgy láttam elég magas volt a ponthatár(452)az előző évben,és az lenne a kérdésem,hogy mikre feküdjek rá,hogy felvegyenek?Nemsokára nyilatkozni kell,hogy miből szeretnék emeltezni,azért kérdezem.Töriből,magyarból,matekból,angolból vagyok nagyon jó.Ezekből hajtsak?És melyikből emeltezzek?Melyiknek veszem a legnagyobb hasznát majd?

2015. ápr. 7. 15:32
1 2
 11/12 anonim válasza:
100%

a felsőfokú nyelvvizsga már csak 40 plusz pont

az emelt érettségi ér csak 50 plusz pontot

én idén jelentkezek pénzügy számvitelre. Megjelöltem a BCE-t, a BGF-et és a BME-t is, de én a BME-t rakom elsőnek


Az így van, megkapjuk a mérlegképest alapszak elvégzése után diplomakor, viszont mint tudjuk a mérlegképes könyvelőnek külön szakjai vannak, pl vállalkozói, államháztartási, stb... ezeket pedig muszáj megcsinálnod okj-n ha olyan poszton akarsz könyvelni. Ha te magánvállalkozóknak akarsz majd könyvelni mint én, akkor el kell menned egyetem után vállalkozói mérlegképes okj-re

Remélem tudtam segíteni :)

2015. ápr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Igen, ha a matekra gyúrsz rá annak több hasznát fogod venni mint a törinek. Csak annyi a gond hogy a töri emelt érettségi az többnyire könnyebb mint a matek.
2015. ápr. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!