Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Informatika érettségi és...

Informatika érettségi és osztályozó?

Figyelt kérdés

Osztályozó vizsgám lesz hamarosan. Nincs egy olyan oldal, ahol elő vannak írva a követelmények? Gondolok itt olyanra például, hogy "Excel: fkeres, szum stb. függvények" vagy "Word: oldaltörés, tabulátorok, bekezdések eltüntetése stb.".


Ilyen van?



2015. ápr. 11. 09:55
 1/10 anonim ***** válasza:
én nem tudom, de próbálj meg valahogyan segítséget kérni access-hez mert az érettségik naggya pontja ebből jön.
2015. ápr. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az érettségi követelmények itt vannak: [link]

Nincs ilyen szintre lebontva, hogy egyenként felsorolják a függvényeket, és nem is lehet, mert kompetenciák vannak benne.

Az osztályozóvizsga követelménye azonos a saját iskolád helyi tantervével, azt ott kell kérni.

2015. ápr. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Anno, 6 éve, mikor infóból érettségiztem tizedikesként, annyi volt az osztályozó, hogy kaptam egy kérdést szóban (én pont excelt), és gép nélkül el kellett mondanom, hogy hogyan csinálnám meg. Fura volt, de nem nagy ügy. És igen, az érettségi írásbelijében nagyot nyom a latba az access, nálunk sokan itt buktak rengeteg pontot, az egyik feladat csupán 10 soros volt. Kétszer olvastam újra, mire megértettem. De ha megnyugtatlak vele, nem nehéz megcsinálni, nálunk csak négyes-ötösök lettek, még a hülyéknek is.
2015. ápr. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam úgy volt az osztályozó tavaly, hogy bementem egyszer az órára és mondta a tanár hogy akkor ezt csináljam meg mert ez lesz az évvégi jegyem. Nem kell izgulni. Ha érettségire már készültél nem lesz gond
2015. ápr. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

És az első állításával ellentétben az érettségi pontozásnak egyáltalán nem származik a "naggya" (de még a nagyja sem) az adatbázis-kezelésből. Van egy olyan módszer, hogy utánanézünk, mielőtt hülyeséget beszélünk. Esetleg helyette.

Mindazonáltal természetesen érdemes azt is megtanulni a jó jegyért.

2015. ápr. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok.

Az tény, hogy ha első nem tudja, ne írjon butaságot. Én viszont tapasztaltam, hogy az access tényleg kemény dió, mondjuk max egy jegyet ront, de ha elhibázza, akkor fájni fog a kérdező feje.

Amúgy neten keress régi érettségi feladatsorokat majd az érettségire. De nem tudom, hol vannak már, mert régen az Oktatásügyi Minisztérium oldalán voltak, azonban azt sehol sem találom egy ideje, meg mást se, nagyon összekavarodtam az új gov.hu végű oldalak esetében.

2015. ápr. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az OM oldalán szerintem sosem volt, az OH oldalán van: [link]
2015. ápr. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ/tanácsot/biztatást! :)


Annyi lenne még a kérdésem: letöltöm az érettségi feladatokat, de ha elakadok egy feladatnál, akkor hogy oldom meg? Például Acces-nél minden érettségin van legalább 1, amivel nem nagyon tudok mit kezdeni, a többi megy. (Általában az első 4-5 megy, mivel az tényleg egyszerű, az utolsó előtti nem jön össze, a jelentés szintén egyszerű.)

Persze ez csak az Access, de a többivel is biztos lesz olyan, ahol elakadok.

2015. ápr. 11. 19:43
 9/10 anonim ***** válasza:

Pont az adatbázis-kezelésnél ott van mellette a megoldás is a javítási útmutatóban. SQL-ben van, de ha az t visszatöltöd egy lekérdezésbe, akkor megnézheted a rácson is.

Ha ez is kevés, akkor tankönyv, tanár...

2015. ápr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ez csak egy példa volt, de pont rossz, ebben igazad van.


Ott a Word, példának. Ott is meglehet valahogy nézni ilyen módon?

2015. ápr. 11. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!