Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Élelmiszermérnök-el lehet...

Élelmiszermérnök-el lehet helyezkedni vele?

Figyelt kérdés

nagyon közel áll hozzám a téma, de nem tudom mennyire jók az esélyek az elhelyezkedés terén, és ha sikerül is, mennyit fizet?

még a biomérnök van ezenkívül, de az élelmiszermérnök jobban szimpatikus


2015. ápr. 16. 09:30
 1/10 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy manapság vesznek egy licence-t, és azt gyártják valamilyen fantázianév alatt


inkább folyamatmérnökökre van szükség (akik meg gépészek)

2015. ápr. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
csak a biomérnököt és az élelmiszermérnököt írtam be
2015. ápr. 16. 09:51
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk az önkormányzatnál élelmiszermérnök az építési és ingatlanreferens. Szóval jók az esélyeid. (Igaz az ő apja az alpolgármester)
2015. ápr. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szóval tudom hogy az agrárhoz tartozik ez a képzés.Magának az agrári képzésnek meg ma már nem sok értéke van, elég sok későbbi munkanélküli kerül ki onnan, vagy olyan aki nem a szakmájában dolgozik.

Pl ismerősöm agrármérnöknek tanult 5 évig. 1

2015. ápr. 16. 11:17
 5/10 A kérdező kommentje:

1 percig nem dolgozott benne, mert nem talált munkát-


ezért érdekelne, hogy élelmiszermérnökként mekkora esély van?

mert azért végeznek pár százan évente, és én nem szeretnék diplomás munkanélküli lenni, esetleg sosem dolgozni a szakmámban..

inkább menjek biomérnöknek? arról úgy tudom , hogy lehet vele vegyészi/vegyészmérnöki állást betölteni. szóval lehet azzal több lehetőség lenne.

vélemény?

2015. ápr. 16. 11:19
 6/10 anonim ***** válasza:

Az értéke megvan, csak vesznek egy megoldást a multitól, és akkor olcsó, jó.

Mondjuk vesznek műtrágyát és ha nem válik be akkor más gyártótól veszik legközelebb, de a John Deer-t nem fogják kivágni ha elromlik, hanem hívnak egy mérnököt hogy csinálja meg.

2015. ápr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Annyiban lőttél mellé az agrárkarral, hogy aki ott jól teljesít annak az egyetem alatt gyakorlatilag megvan a helye. Aki alibzik, meg oda jár mert könnyebben össze tud kaparni egy diplomát annak nem lesz munkája az ágazatban
2015. ápr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

akkor mit javasoltok, melyiket írjam inkább előrébb?

én szorgalmasnak tartom magam, gimibe se melegedni járok(ma nincs suli mielőtt belekötnének)

de mivel nem vagyok az a nagyszájú, közvetlen ember, ezért attól félek, hogy nem tudnék kapcsolatokat, ismerősöket szerezni az ágazatban.

2015. ápr. 16. 12:09
 9/10 anonim válasza:
Elsőéves élelmiszermérnök hallgató vagyok. Úgy vagyok vele, hogy, aki nem talpraesett, nem elég életrevaló, az a legjobb szakmákkal sem tud boldogulni. Én már nyári munkára beadtam több céghez a jelentkezésem és ha visszadobják, akkor megmondom nekik, hogy nem érdekel a pénz, ingyen is dolgozok, csak engedjék, hogy pár hetet gyakorlatozzak. De most nagyon úgy néz ki, hogy lesz melóm. Mivel nincs semmi szakmai tapasztalatom, ezért az önéletrajzom nagyon rövidre sikerült, szégyelltem is egy kicsit magam mikor azt a pár szót elküldtem, de arra törekszem, hogy mikor kézhez kapom a papírom, addigra már több sorral bővüljön. Most néztem egy gyárnak a honlapját, harmadévesek jelentkezését várják, de én felhívtam a céget és mondták, hogy nyugodtan küldjem el nekik mailben a CV-met, nem hiszem, hogy sokan vették a fáradtságot, hogy megérdekődjék ezt. A suli laborjába be szoktam járni segíteni a tanároknak előkészíteni a gyakorlatot, hogy még magabiztosabban bánjak a laboreszközökkel. Jövő évben meg szeretném szerezni a HACCP ellenőri igazolást és az érzékszervi ellenőr címet, amiről a szaktársaim jó része nem is tud. Már felvettem a kapcsolatot egy vegyésszel, aki menzákon és éttermeken HACCP vizsgálatokat végez és nyáron megengedte, hogy betársulhassak mellé és megnézzem, hogy hogyan dolgozik. Mivel értek a Photoshophoz és érdekel a csomagolástervezés, de sajnos nekünk nem oktatnak ilyen tantárgyat, ezért kikölcsönöztem ezzel kapcsolatos könyveket, valamint utánanéztem olyan vállalkozásoknak, amik élelmiszerek lógójának, arculatának tervezésével foglalkoznak és hamarosan írok nekik, hogy esetleg betekintést engednek-e abba, hogy az elejétől a végéig hogyan zajlik egy ilyen munkafolyamat. Egyszóval én már eléggé ráálltam a témára. Kérdezgettem a többi élelmiszermérnök hallgató barátaim, hogy mennek-e valahova nyáron a szakmában dolgozni valamerre és mondják, hogy hááát inkább fesztiváloznak, nem nagyon érdekli őket, hogy már most mélyebben beleássák magukat a témába. Ráadásul én már nagyon régóta tervezem, hogy élelmiszermérnök leszek és imádom amit csinálok. A legtöbben meg csak úgy állnak hozzá, hogy legyen valami hangzatos diplomával. Mikor én beszélek az élelmiszermérnökségről mindenki megjegyzi, hogy milyen szenvedéllyel és lelkesen beszélek a szakmáról, mert azt akarom, hogy ez legyen az ÉLETEM. De sokan azt sem tudják, hogy miért jöttek ide és azt hiszik, hogy ha diploma lesz a kezükben, akkor ők mindent megtettek az ügy érdekében és várják, hogy a sültgalamb a szájukba repüljön. Na ők lesznek pont azok majd négy év múlva felmennek XY fórumra panaszkodni, hogy kihalt a szakma, mikor nagyon nincs erről szó.
2015. ápr. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szegeden jól járnak vele a hallgatók, itt több olyan élelmiszerüzem is van, ami felszippantja az itt végzetteket, és védett márkáik is vannak. A környékben meg a Kecskemét és Békéscsaba, ahova mondjuk ha nyári gyakorlatra mész, ismerősként felvehetnek később, bár nem vagyok szakmabéli, csak ismerek jól kereső, itt dolgozó élelmiszermérnököket.
2015. máj. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!