Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem baromság, hogy Nemecseket...

Nem baromság, hogy Nemecseket éltetik mindig? Hogy így szegény meg úgy, meg hogy kis hős volt. Egy frászt!

Figyelt kérdés
Ha nem ment volna a vörösingesekhez, nem esik vízbe. Nem kellett volna a medencébe sem lubickolnia. Arról nem is beszélve, hogy mikor a Pásztorok megfürdették, saját maga döntött úgy, hogy fára mászik... Szóval Nemecsek Ernő halálának oka csak saját maga és az engedetlensége. Akkor is elment otthonról, mikor az anyja megtiltotta neki.
2015. ápr. 16. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Már bocs, de Nemecsek nem egy 80 éves öregúr volt, hanem egy kisfiú... akinél igenis természetes, hogy megy a csapat után, ő is benne szeretne lenni minden izgalmas dologban. Tehát leszögezve, nem baromság, ő tényleg egy kis hős volt. :)
2015. ápr. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és ha mindezt nem teszi meg, nincs Pál utcai fiúk se.

Pedig én szeretem:)

2015. ápr. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
olyan ez, mint a Titanic. Ha a liba nem terül ki a végén az ajtón, nem zokognak ennyien...
2015. ápr. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát nem vagy egy romantikus lélek. Kissé földhözragadt a gondolkodásod. Csapathoz tartozás, hazaszeretet, küzdelem, egyenesség, bátorság: ezek az értékek számodra nem jelentenek semmit. Jó, hát ma más világot élünk.
2015. ápr. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó: Romantikus vagyok. Az értékek igenis fontosak nekem, de ennek se a romantikához, sem az értékekhez nincs köze. A hazáért igenis érdemes meghalni, sőt, másokért is, azonban ez kb olyan ostobaság, amire csak azt mondhatom: Hiábavaló halál. Pl a március 15 pont emiatt nem érték...

Kossuth kirobbantott valamit, amiról Gróf Széchenyi István könyvet írt, hogy nem lehetséges, azt is leírta hogy miért, de nem, inkább összefogta a parasztokat, a szerbeket, horvátokat, aztán mikor ami persze előre tudható volt, mindenki maga miatt akart harcolni, szétoszlottak. Kossuth emigrált, a felelősséget is gyáva volt vállalni, ráadásul Görgey akit kinevezett is lelécelt. Ha annyira szereti valaki a hazát, akkor nem ilyen embert jelöl ki neki... Hasonló a helyzet ezzel is.

2015. ápr. 16. 16:41
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja és nem akarok malicíózus lenni, de érdekes, hogy az egyenességet említve beszélsz valakiről, hogy neki mi nem érték, egy olyan emberről, akiről nem tudsz semmit. Ez az előítélet nem pont az egyenességed mutatja. Ha elmesélném ki vagyok, mit csinálok, szerintem kicsit meglepődnél. De a te dolgod
2015. ápr. 16. 16:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Amilyen következtetést levontam, azt semmi másból nem vontam le, mint amit te írtál. A kérdésedre válaszoltam. Ennyi. Ami nincs leírva, abból nem tudok következetést levonni.
2015. ápr. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!