Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar érettségi novellaelemzé...

Magyar érettségi novellaelemzésnél csak a megadott kérdésekre, szempontokra kell kitérni vagy teljes novellaelemzés kell?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy novella, amit elemezni kell és ez a konkrét feladatleírás hozzá:


"Az alábbi novella szerkezetének meghatározó sajátossága a kihagyás. Milyen szerepe van a szövegben az elhallgatásnak? Értelmezésében fejtse ki, mely történetelemek nincsenek elbeszélve, és hogyan rekonstruálhatók mégis azok a történések, amelyeket nem mond el az elbeszélő! "


Na most, nekem az nem világos, hogy ilyenkor teljes novellaelemzést kell-e írni (tehát, hogy cím és szöveg viszonya, hatáskeltő eszközök, stb.) vagy csak azokat a szempontokat kell beleírni, amik a feladatban vannak?


Szerintem teljeset kell írni, de nem szeretnék mellélőni és írni egy csomó felesleges dolgot.


2015. máj. 3. 10:32
 1/3 anonim ***** válasza:
tekintve hogy mennyit kell írni, jó ha elemzed az egészet, csak szentelj különös figyelmet a feladatnak és arról írj amennyit csak tudsz, azt fejtsd ki teljesen
2015. máj. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jaj de remélem, hogy lesz novella holnap!!!
2015. máj. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én is :)

Egyébként közben azt a választ kaptam a tanártól, hogy főként a kérdésekre válaszoljunk, nem feltétlenül kell teljes elemzés.

2015. máj. 3. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!