Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyennek érzitek a mai...

Milyennek érzitek a mai magyar érettségit?

Figyelt kérdés

Szerintem elég nehéz volt, főleg a szövegértés feladatsora!

Novellaelemzés szövege bugyutának bizonyult, az érveléssel kapcsolatban sem volt minden világos.

Ti mit választottak?


/Az érettségi minden tantárgyból 25%-tól kettes, a magyar írásbeli ugye 100pont, annak a 25%-át kell teljesíteni, hogy egyáltalán mehessek szóbelizni, vagy 12%? Illetve, szóbelin akármilyen jó az írásbeli a 10%-ot teljesíteni kell, hogy érvényes legyen? - Köszönöm a segítséget előre/


Ti hogy érzitek, mennyire sikerült?


2015. máj. 4. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lett valami jó. Volt ahol még a kérdést sem értettem , nem csak én de a többi osztálytársam sem ...no comment . Most így nézegetem a nem hivatalos megoldásokat és legalább az jó amit leírtam :D. És az idő is kevés volt rá szerintem
2015. máj. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, az én osztálytársaim is ezt mondták.

Volt egy táblázatos feladat.. csak beleolvastam, nem tudtam volna, de időm sem lett volna rá...

2015. máj. 4. 16:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Szövegértés nekem is gondot okozott, a nem hivatalos szaktanári megoldás már fenn van, bízom benne hogy a javítókulcs engedékenyebb lesz, bár nem sokat számítana úgy érzem.

Novella elemzést választottam, próbáltam mindenre kitérni, 3 és 1/4 oldal lett, visszagondolva kicsit félek hogy nincs meg az 500 szó.

Szóbelizéshez 12%-ot kell teljesítened, de a szóbeli+írásbeli pontszámaidnak meg kell lenni a tantárgy max pontszámának a 25%-ának.

[link]

2015. máj. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én érvelést választottam, nekem 3 oldal lett pont. Sok minden kihagytam. Az 500 szó biztosan meg van.

Megnéztem a eduline-n a javítást, kb a fele lesz meg, nem tudtam befejezni az egész feladatsort, sajnos.


Én is úgytudtam, hogy szóbelihez 12% "elég" csak ott kell rákapcsolni, hogy a 150nek a 25%-ja is meglegyen! Köszi a válaszod.

2015. máj. 4. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!