Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi értelme van a történelemnek?

Mi értelme van a történelemnek?

Figyelt kérdés

Már bocs, de én nem vagyok kíváncsi arra, hogy Krisztus előtt több ezer évvel a Józsika meg a Pannika mit csinált, ennek ellenére rám kényszerítik, hogy tanuljam meg. Szerintük egy kicsit is érdekli ez a mai fiatalokat? Akit érdekel, az tanulja meg, járjon utána szabadidejében, de a töri órák helyett lehetne akár matematika vagy nyelvtan, amit hasznosítani is tudunk az életben. Mi a véleményetek erről?


15/f


2015. máj. 4. 17:31
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
47%

Na akkor most egy bővebb válasz: ahhoz, hogy történelemből ötös legyél nem évszámokat kell magolni, hanem megérteni az eseményeket, utána már nagyon egyszerű felfűzni egy logikai láncra, hogy mi-miért történik. Reálos beállítottságú vagyok, de sosem volt bajom a törivel, logika az egész. Semmi sem ok nélkül történik.


Akinek nincs semmi logikája, az tud olyanokat mondani, hogy "minek kell a spanyol örökösödési háborút tanítani". Hát azért aranyapám, mert nevezhetjük túlzás nélkül nulladik világháborúnak is. Hosszú időre meghatározta Európa és a világ történelmét.

2015. máj. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
71%

Én azt tartom gáznak, hogy KÖZÉPSULIBAN is ezeket tanuljuk... Nem hogy ehelyett a mai vagy nem túl régi háborúkat, csatákat, politikát vennénk, hogy felkészítsen az életre. Általánosba már végigvettük ezeket nagyjából, elég volt 1 szer is, f#szom sem kíváncsi mit csináltak Petőfiék 150 éve, inkább az ami mostanában zajlik, hogy mi miért van...

De ugyanez az irodalomba is, megtanulom mi volt 100-200 éve, de azt hogy mi van most, arra gyere rá magadtól... pfejh

2015. máj. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
9%
Töriben van jelenkor is, nem tudom mit vered magad, utolsó.
2015. máj. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
75%

"Ha nem érdekel, akkor ne tanuld. Nem kell mindenkinek műveltnek lennie, kell olyan is aki a benzinkúton lemossa a szélvédőmet.

"


Kettes voltam minden év végén töriből, az érettségim is kettes lett belőle, viszont jövőre ha minden igaz, végzek az ELTE programozó karán, igen komoly lehetőségek fognak előttem állni azzal a diplomával, de ezek közül egyik sem az hogy a te kocsidat szélvédőjét mossam le. Én sem tartom semennyire érdekesnek a történelem nevű tantrágyát, és rajtad kívül még nagyon sokan vannak így kérdező. Valamennyit kaparj össze belőle azért, hogy minden évben meglegyen, aztán szerencsére a büdös életben nem kell többet vele foglalkoznod!

2015. máj. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
41%

"Kettes voltam minden év végén töriből, az érettségim is kettes lett belőle, viszont jövőre ha minden igaz, végzek az ELTE programozó karán, igen komoly lehetőségek fognak előttem állni azzal a diplomával, de ezek közül egyik sem az hogy a te kocsidat szélvédőjét mossam le. Én sem tartom semennyire érdekesnek a történelem nevű tantrágyát, és rajtad kívül még nagyon sokan vannak így kérdező. Valamennyit kaparj össze belőle azért, hogy minden évben meglegyen, aztán szerencsére a büdös életben nem kell többet vele foglalkoznod!"


Akkor ne haragudj, de az ilyeneket hívják csőlátású szakbarbárnak. Gondolom ha most meg azzal jönne az orvosod, ügyvéded, anyámkínjád, hogy a mateknak semmi értelme sincs, ő kettes volt matekból, de lám gazdag ember, akkor meg ő lenne a beszűkült majom... és igen, most te is az vagy :D

2015. máj. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
24%
Amúgy b.aszki ahhoz aztán agy kell, hogy kettes legyél történelemből. Nem is hallottam még olyanról, aki kettes lett volna belőle minden év végén és diplomás lenne (mondjuk még nem vagy az, de gondolom leszel). Ez a "nincs értelme a mateknak/irodalomnak/törinek/kémiának" dolog általában olyanokban szokott felmerülni, akiket vagy épp nyom az adott tárgyból valami dolgozat határidő, vagy teljesen sík h..ülye mindenhez.
2015. máj. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
69%

Jó kis "humán beállítottságúak" vs reálosok vitája :D


Én ötös érettségit írtam töriből, mégis haszontalannak tartom ezt a részletességet amivel tanítják.Bőven le lehetne felezni az órákat, irodalmat meg inkább harmadolni, és helyére reál és idegennyelv órákat berakni.

Az meg külön vicces, hogy az ELTE-s programozót hülyézik le, mert nem volt jó egy humán tárgyból :D

Humánt csak magolni kell, vagy szeretni, matekhoz már ész is kell.

2015. máj. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
49%

Kedves nagyképű hozzászóló:


Gondolom a magyar nyelvet meg te nem tartod túl érdekesnek, ha nem tudsz különbséget tenni aközött, hogy haszontalannak tartson valaki valamit, és aközött, hogy valaki ne tartson valamit érdekesnek. Én nem azt mondtam, hogy az informatikát leszámítva minden sz*r és semmi értelme, hanem azt, hogy attól hogy valaki nem tart egy tárgyat fontosnak, vagy nem érdekli, attól még nem jelenti azt, hogy egy kocsi szélvédőjét fogja mosni. Én a történelemmel voltam úgy, hogy nem érdekel hogyan sikerül, csak sikerüljön.

Nem hallottál még olyat hogy valaki kettes töriből? Érdekes, én pedig nevetségesnek tartom, hogy sokan például angolból képtelenek egy 3-as/4-est összekaparni, amikor 0-24 a gép előtt ülnek, és még a játékok is angolul vannak. Ugyanúgy nevetségesnek tartom, ha valaki például a számítógép office szintű ismeretének elsajátítására nem képes, de azért a Fészbúk meg a többi az megy.


Attól, hogy másnak eltérő az elképzelése egy bizonyos dolog fontosságáról, nem jelenti azt, hogy rögtön csőlátású, vagy hülye. Ilyen alapon te pedig egy beképzelt barom vagy, semmi több, mert úgy sértegetsz és szólsz be másoknak, hogy át sem gondoltad valójában a helyzetet.

2015. máj. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
18%

"Az meg külön vicces, hogy az ELTE-s programozót hülyézik le, mert nem volt jó egy humán tárgyból :D

Humánt csak magolni kell, vagy szeretni, matekhoz már ész is kell."


Azért h..ülyézem le, mert egyetemista létére kemény kettest tudott összehozni töriből. Tanulás nélkül mindenből lehet hozni négyest.


"Nem hallottál még olyat hogy valaki kettes töriből?"


De... csak olyanról nem, aki ezek után még egyetemre is ment.


"Attól, hogy másnak eltérő az elképzelése egy bizonyos dolog fontosságáról, nem jelenti azt, hogy rögtön csőlátású, vagy hülye. Ilyen alapon te pedig egy beképzelt barom vagy, semmi több, mert úgy sértegetsz és szólsz be másoknak, hogy át sem gondoltad valójában a helyzetet."


Üdv az interneten gyökér :D

2015. máj. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező:

Senkit sem érdekel, hogy te mire vagy kíváncsi. Tanulni sohasem azért kell, mert az érdekel téged, és annyira nagyon nagy hasznát fogod venni az iskola után. Bele se lehet gondolni, miből állna az oktatás, ha csak az embereknek tetsző dolgokat tanítanák, az emberiség értelmi színvonala elkezdhetne közeledni a 0-hoz. Én kimondottan nem szeretem a törit, mint tananyagot. Nézegetni a képeket, videókat, kiállításokat, meséket még érdekes, azt illene bárkinek szívesen fogadnia. De a könyv anyagának ehhez a hangulathoz semmi köze nincs. Mégis meg fogom tanulni annyira, hogy egy 50% körüli érettségit tudjak belőle letenni. Hidd el, ha egész életedben semmi történelmet nem tanulnál, nagyon is vágynál utána. A tanároknak igazuk van, az emberiség múltjának áttekintéses ismerete alapműveltség, és ezt sosem kérdőjelezheted meg. A szocializáció alapfeltétele, hogy legalább annyi eszed legyen, hogy ezt képes vagy elfogadni, és érdekel legalább ennyire, hogy művelt legyél. Még ha hasztalan is, a logikát, képességeidet nagyon jól fejleszti az, hogy megjegyzed a sok felesleges dolgot. A magyart se fogom én sose használni, matekból elég a szorzótábla, fizika úgy is csak vákuumban érvényesül, és még lehetne sorolni. Akkor alapból miért legyen tanítás is, miért ne adjanak be téged munkásnak a 6. évedben, és csak azt tanítsák meg neked, amire szükséged van a munka elvégzésére? Ha valamennyit megjegyeztél volna a történelem órákon tanultakból, tudnád, hogy volt már erre példa, kipróbáltuk, és nem volt jobb, mint ma. Ha van kedved, menj csak vissza az időben, ahol elfogadták a műveletlenséget, de itt, ha tetszik ha nem, le kell nyelned a tanulnivalót a saját, és mások érdekében. Még ha nem is vagy annyira okos, hogy lásd a háttérben lévő összefüggést, a hasztalan tanulás hasznosságát, attól még hidd el nekem, jót fog tenni neked.

2015. máj. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!